Ilość odwiedzin strony od 07.07.2010: Strona Główna | Galeria | Konto | Kontakt | Mapka Dojazdu  
Twój 1% na bursztynowa przystań

Aktualności

9 lipca 2016 - Charytatywne Regaty Żeglarskie

Na wodach Zatoki Gdańskiej odbyły się pierwsze Charytatywne Regaty Żeglarskie Polskiego Holdingu Nieruchomości S. A. "PHN - Gdynia VIP Racing 2016". Regaty te to nie tylko sportowe, żeglarskie współzawodnictwo, ale również akcja charytatywna. Każda z drużyn regatowych przekazała darowiznę na rzecz Domu Hospicyjnego dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". Serdecznie dziękujemy w imieniu naszych małych podopiecznych i ich bliskich za wspaniałą inicjatywę i okazane serce.

"Stało się tak, jak chciał Pan...
Niech imię Pańskie będzie błogosławione"

z Księgi Hioba

              Z żalem i smutkiem żegnamy Panią dr Halinę Franciszkiewicz - lekarza Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni, człowieka który towarzyszył dziełu hospicyjnemu od samego początku. Odszedł lekarz - przyjaciel terminalnie chorych, ich rodzin, a także personelu hospicjum. Dziękujemy Bogu za dar spotkania osoby, która na serio traktowała przykazanie miłości bliźniego.

Przyjaciele
ze Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca

10 czerwca 2016 - "Wieczór Marzeń w ZOO"

Dzieci będące pod opieką naszego Ośrodka Opieki nad Osieroconymi miały możliwość, już po raz kolejny, uczestniczyć we wspaniałej imprezie "Wieczór Marzeń w ZOO", organizowanej w gdańskim ogrodzie zoologicznym. Dzieci odwiedziły małe zoo, wioskę indiańską oraz uczestniczyły w wielu grach i konkursach. W imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy Dyrekcji Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża za zaproszenie i gościnę.

24 kwietnia 2016 - gdyński finał Pól Nadziei na Pomorzu

Rozpoczęliśmy o godzinie 11 na Skwerze Arki Gdynia występem Orkiestry Promenadowej MDK w Gdyni i przemarszem Parady Żonkilowej pod Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront. A tu na scenie czekały na widzów występy wielu wykonawców oraz festyn rodzinny. Była ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych, stoiska dla zdrowia i urody, jarmark smaków i zapachów oraz food truck Atelier Smaku. Niestety deszczowa pogoda trochę przeszkodziła dzieciakom w szaleństwach na dmuchanym zamku, ale było wiele innych atrakcji i okazji do świetnej zabawy. Za to ich rodzice bez przeszkód licytowali prace plastyczne Stowarzyszenia Artystów "Pasjonat". Wolontariusze Stowarzyszenia im. św. Wawrzyńca zbierali datki do puszek i rozdawali żonkile - kwiaty symbolizujące nadzieję. Było radośnie i wesoło, za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nasz gdyński finał zorganizować. Zapraszamy do odwiedzenia galerii ze zdjęciami.

11 lutego 2016 - obchody Światowego Dnia Chorego

Z okazji Światowego Dnia Chorego do hospicjum przybyło wielu gości. Z podarunkami i uśmiechami naszych chorych podopiecznych odwiedzili uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni, uczniowie Gimnazjum nr 3 w Gdyni oraz uczniowie Szkoły podstawowej nr 6 w Gdyni. Po południu, po uroczystej Mszy Świętej w intencji chorych, dla naszych podopiecznych, ich bliskich, wolontariuszy i pracowników zagrali i zaśpiewali Elton Waskowski i Martin Polak.

11 lutego 2016 - XXIV Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego ustanowił w 1992 roku Św. Jan Paweł II. Ojciec Święty Franciszek w swoim orędziu na tegoroczne obchody Światowego Dnia Chorego napisał: "XXIV Światowy Dzień Chorego jest dla mnie okazją, by w szczególny sposób być blisko was drodzy chorzy, a także osób, które się wami opiekują". W orędziu tym Ojciec Święty, nawiązując do ewangelicznego opisu wesela w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu na prośbę swojej Matki wzywa nas: "Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja".

W Hospicjum im. św. Wawrzyńca otaczamy opieką nieuleczalnie chorych od 1987 roku. Od początku naszej pracy w hospicjum domowym i stacjonarnym pomogliśmy ponad 15 tysiącom chorych. Od 2014 roku opiekujemy się także małymi pacjentami w hospicjum dla dzieci "Bursztynowa Przystań". Również rodziny i bliscy chorych mogą liczyć na naszą pomoc, sprawowaną przez wolontariuszy i psychologów. Wszystkie nasze działania nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie ludzi, którym nieobcy jest los nieuleczalnie chorych. Darowizny rzeczowe i finansowe (na przykład odpis 1% podatku dochodowego) są nieocenionym wsparciem dla naszej działalności.

11 lutego, w dniu obchodów XXIV Światowego Dnia chorego w kaplicy hospicjum przy ulicy Dickmana 6 W Gdyni-Oksywiu zostanie odprawiona o godzinie 15.00 uroczysta Msza Święta, po której z koncertem wystąpi Elton Waskowski. Serdecznie zapraszamy pracowników, wolontariuszy oraz bliskich naszych podopiecznych.

23 stycznia 2016 - koncert charytatywny

6 stycznia 2016 - Orszak Trzech Króli

Już po raz czwarty wolontariusze naszego hospicjum kwestowali podczas gdyńskiego Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy Fundacji Samarytanie, która zaprosiła nas do wzięcia udziału w Orszaku.
Wszystkie zebrane przez hospicyjnych wolontariuszy datki zostaną przeznaczone na utrzymanie stacjonarnego i domowego Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" i Hospicjum dla Dorosłych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie udzielone nieuleczalnie chorym, podopiecznym Hospicjum im. św. Wawrzyńca.

24 grudnia 2015 - Wigilia w Hospicjum

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia nasi podopieczni, ich bliscy, pracownicy i wolontariusze spotkali się przy wigilijnym stole. Po wspólnej modlitwie, dzieleniu się opłatkiem i życzeniach był czas na biesiadowanie i śpiewanie kolęd. A wszystko to w rodzinnej, ciepłej i świątecznej atmosferze, tak bardzo potrzebnej nieuleczalnie chorym, podopiecznym naszego Hospicjum oraz ich bliskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność. Dziękujemy również tym, którzy pomogli w przygotowaniu wigilijnej wieczerzy. Właścicielom Baru Nadmorskiego w Redzie za smaczne potrawy, a Paulinie, Agnieszce i Małgosi za uświetnienie spotkania wspaniałym koncertem.

22 listopada 2015 - wieczór charytatywny Lions Club Gdańsk Amber

W niedzielę 22 listopada w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się wieczór charytatywny. To tradycyjne wydarzenie jest zwieńczeniem całorocznej działalności charytatywnej członkiń Lions Club Gdańsk Amber - 21 wspaniałych Pań, które, jak same o sobie mówią, połączyła wrażliwość na potrzeby innych i chęć czynienia dobra. Hospicjum gdyńskie w ubiegłym roku otrzymało od Lions Club Gdańsk Amber wspaniały dar - samochód, który służy lekarzom, pracownikom hospicjum podczas wizyt domowych u podopiecznych hospicjum domowego. Również w tym roku członkinie Klubu postanowiły nas wesprzeć, zbierając środki na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Dzięki ich ofiarnej pracy w ciągu mijającego roku oraz zebranym pieniądzom podczas wieczoru charytatywnego udało się zebrać całą potrzebną na zakup sprzętu medycznego sumę. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wspaniały gest. Serdecznie dziękujemy w imieniu podopiecznych naszego hospicjum!

Hospicyjne Dni Listopadowe 2015

Jak co roku przeprowadziliśmy na cmentarzach komunalnych w Gdyni i Rumi kwestę listopadową. Dodatkowo, po raz pierwszy, mogliśmy kwestować również na cmentarzu wojskowym w Gdyni Oksywiu. Datki do puszek zbierało blisko 600 wolontariuszy z 45 szkół. Tradycyjnie, 1 listopada na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni kwestowali na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca aktorzy, sportowcy, artyści, politycy, dziennikarze, podróżnicy oraz pracownicy gdyńskiego Urzędu Miasta. A wszyscy pod niezawodnym przewodnictwem Prezydenta Gdyni, pana Wojciecha Szczurka. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie listopadowej kwesty. Wolontariuszom, koordynatorom, kierowcom i wszystkim tym, którzy poświecili swój czas i energię aby pomagać nieuleczalnie chorym, podopiecznym naszego hospicjum. Wielkie podziękowania składamy również naszym wspaniałym darczyńcom za ofiarowane pieniądze. Wszystkie zebrane podczas tegorocznej kwesty listopadowej środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby chorych, podopiecznych hospicjum dla dorosłych i domu hospicyjnego dla dzieci "Bursztynowa Przystań".
W galerii publikujemy zdjęcia z listopadowej kwesty.

12 października 2015 - otwarcie po przebudowie hospicjum dla dorosłych

W bieżącym roku przebudowaliśmy hospicjum dla dorosłych, aby podnieść komfort opieki hospicyjnej i jednocześnie spełnić aktualne wymogi stosowane w obiektach służby zdrowia. Wnętrze budynku wypiękniało, dzięki modernizacji uzyskaliśmy dodatkowe pokoje dla naszych podopiecznych. Poprawiły się również warunki pracy personelu oraz wolontariuszy. W hospicjum została zainstalowana nowa, bardzo nowoczesna winda, specjalnie dostosowana do wygodnego i bezpiecznego transportu chorych. Prace modernizacyjne przeprowadziła firma Allcon. W początkach przebudowy pomogła również firma Tim Nord. Projekt przebudowy wykonało biuro projektowe Perspektywa, a projekt modernizacji wnętrza wykonała architekt Pani Magdalena Fijałkowska. Przebudowa hospicjum dla dorosłych kosztowała prawie milion złotych. Pieniądze te pochodziły ze środków Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca, pozyskiwanych głównie dzięki 1% odpisowi podatku dochodowego. Dodatkowo Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pokrył część kosztów budowy nowej windy. Czynimy wszystko, by Hospicjum św. Wawrzyńca było dla naszych podopiecznych domem przyjaznym, komfortowym, niosącym ulgę w cierpieniu.
Podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanego hospicjum dla dorosłych zaproszeni goście posadzili przed budynkiem cebulki żonkili, symbolu nadziei i ruchu hospicyjnego.
W galerii publikujemy zdjęcia z uroczystości oraz zdjęcia pokazujące efekty przebudowy.

Szkolenie dla wolontariuszy akcyjnych

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni serdecznie zaprasza na szkolenie dla wolontariuszy akcyjnych, które odbędzie się 8 września o godz. 17.00 w Domu Hospicyjnym dla dzieci "Bursztynowa Przystań" w Gdyni.
Czekamy na uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych oraz osoby pełnoletnie, które pragną pomagać przy organizowaniu zbiórek publicznych, miedzy innymi kwest listopadowych oraz Pól Nadziei. Szkolenie potrwa około 2 godzin. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.
Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatora wolontariatu Pani Justyny Cyman, pod numerem telefonu 501-769-915.
Zapraszamy!

26 kwietnia 2015 - gdyński finał "Pól Nadziei na Pomorzu"

Po raz kolejny odbył się gdyński finał akcji "Pola Nadziei na Pomorzu". W niedzielę 26 kwietnia rozpoczęliśmy barwną paradą przez Bulwar Nadmorski w Gdyni pod Centrum Kultury i Rozrywki Waterfront na Festyn Rodzinny. A tam koncert gwiazdy - Bernarda Dornowskiego Ex Czerwone Gitary, występy zespołów ARS LIBER i MITRA oraz młodych artystów z MDK w Gdyni i uczniów XIII LO w Gdyni. Poza sceną na wszystkich czekało również mnóstwo atrakcji, przygotowanych między innymi przez: Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna, Technikum Hotelarsko - Gastronomiczne w Gdyni, Tchibo - Batory, Stowarzyszenie PASJONAT z Rumi, Europejską Fundację KrewAktywni, MANA DAY SPA, Kolibki Adventure Park Gdynia, ProArt, Bałtyk Gdynia, Galerię Malucha, Klub Zdrowego Stylu Życia oraz Państwa Wiolettę i Marka Rutkowskich. Oprawą plastyczną sceny zajęła się Anita Szumska z Czarodziejskiej Szafy, a prowadzeniem festynu Justyna Bronk oraz Dominik Lewicki z Radia Kaszebe.
Po raz pierwszy "Pola Nadziei" gościły w Centrum Riviera w Gdyni. Na tamtejszej scenie swoimi występami uraczyli nas: zespół GASP, Maciej Łyszkiewicz i "Zespół z Ameryki", zespoły DRY i FARBA, wokaliści Studia Joko Music oraz iluzjonista Przemek Lieske. Prowadzącym koncert był Grzegorz Renusz z Radia Norda FM. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego gdyńskiego finału "Pól Nadziei na Pomorzu", występującym na scenach, wolontariuszom oraz uczestniczącym w Paradzie składamy serdeczne podziękowania. Do zobaczenia za rok! Zapraszamy do naszej galerii, gdzie publikujemy fotorelację.Przedstawienie w "Bursztynowej Przystani"

12 maja 2015 roku w domu hospicyjnym dla dzieci "Bursztynowa Przystań" odbyło się przedstawienie "Samarytanka", wykonane przez uczniów klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni.
Serdecznie dziękujemy Pani Balbinie Rogalka, Siostrze Julii oraz Pani Iwonie Grabowskiej za przygotowanie, a dzieciom za wprowadzenie w baśniowy nastrój Samarytanek.2 i 3 marca 2015 - Figura Matki Bożej z Lourdes w Hospicjum św. Wawrzyńca

W Światowy Dzień Chorego rozpoczęła się peregrynacja Figury Matki Bożej z Lourdes w Archidiecezji Gdańskiej. Także i nasze Hospicjum było miejscem, które gościło Figurę Matki Bożej z Lourdes. 2 marca powitaliśmy Ją w "Bursztynowej Przystani", skąd po Mszy Świętej została przeniesiona do Hospicjum dla Dorosłych. W hospicyjnej kaplicy odprawiona została Msza Święta. Po całonocnym czuwaniu pożegnaliśmy Figurę Matki Bożej z Lourdes.Świąteczny podarunek od Assceco Poland S.A.

Asseco Poland S.A., w ramach akcji "Pomagamy", podarowała podopiecznym hospicjum dwa przenośne, bateryjne koncentratory tlenu.
"Pomagamy" to cykliczna już akcja świąteczna organizowana przez Asseco Poland S.A. na rzecz najbardziej potrzebujących.
W akcję "Pomagamy" zaangażowani są pracownicy Asseco, którzy decydują o tym kto i w jakiej formie otrzyma pomoc.
Serdecznie, w imieniu naszych podopiecznych, dziękujemy!6 stycznia 2015 - Orszak Trzech Króli

Już po raz trzeci podczas przejścia Orszaku Trzech Króli w Gdyni wolontariusze naszego Hospicjum zbierali datki do puszek. Zgromadzone w ten sposób środki pomogą w utrzymaniu Hospicjum Dla Dorosłych oraz Hospicjum Dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym naszą kwestę!Samochody dla Hospicjum

Dzięki wspaniałym darczyńcom Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca otrzymało pięć samochodów - dwie skody i trzy fiaty seicento. Samochody te posłużą do dojazdów do naszych chorych podopiecznych pracującym w hospicjum dla dorosłych i hospicjum dla dzieci "Bursztynowa Przystań" lekarzom, pielęgniarkom i rehabilitantom. Serdecznie dziękujemy za wspaniały gest!24 grudnia 2014 - Wigilia w Hospicjum

W rodzinnej atmosferze spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Podopieczni naszego hospicjum, ich bliscy, pracownicy i wolontariusze. Po modlitwie podzieliliśmy się opłatkiem. Były życzenia i wspólne śpiewanie kolęd. No i oczywiście tradycyjne wigilijne potrawy. Składamy wielkie podziękowania wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu wigilijnej wieczerzy.

20 grudnia 2014 - spotkanie opłatkowe

W "Bursztynowej Przystani" odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe, na które zaprosiliśmy dzieci będące pod opieką Ośrodka Opieki nad Osieroconymi oraz naszych podopiecznych z hospicjum dla dzieci.
Każde dziecko otrzymało paczkę, a w niej słodkości, owoce i zabawki. Wszystko to dzięki wsparciu życzliwych sponsorów.
Młodzież z gdyńskich szkół grała i śpiewała kolędy. Były też jasełka, Święty Mikołaj i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do galerii zdjęć.18 grudnia 2014 - kolędnicy w Hospicjum

Tradycyjnie, jak co roku, odwiedzili Hospicjum św. Wawrzyńca niezawodni uczniowie I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni wraz z nauczycielką, Panią Beatą Cyckowską. Kolędy w ich wykonaniu sprawiły wiele radości naszym podopiecznym, za co w ich imieniu serdecznie dziękujemy!

Podziękowanie

Kalendarz Gdyńskiego Hospicjum 2015

Zbiórka publiczna SIEPOMAGA

Na podstawie postanowienia art. 9 ustawy o zbiórkach publicznych (Dz. U. nr 22 poz. 162 z późn. zmianami) Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni informuje, że podczas przeprowadzonych zbiórek publicznych w ramach zbiórki Siepomaga.pl w okresie od 25.09.13 r. do 15.09.14 r. zebrano ogółem 27 064,49 zł.
Zbiórki publiczne przeprowadzone zostały na podstawie decyzji Ministra Administracji i Cyfryzacji Rzeczpospolitej Polskiej nr 366/2013 z dnia 25 września 2013 r.
Uzyskane środki, pomniejszone o koszt prowadzenia konta (25 złotych), czyli w kwocie 27 039,49 złotych, zostały wydatkowane na leki i drobny jednorazowy sprzęt medyczny dla Hospicjum Stacjonarnego dla dorosłych i Domu Hospicyjnego dla Dzieci Bursztynowa Przystań oraz na wyposażenie Bursztynowej Przystani. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za bezinteresowny wkład w dzieło pomocy ludziom zmagającym się z nieuleczalną chorobą.

Hospicjum Domowe dla Dzieci

Od lipca 2014 r. udało nam się poszerzyć sprawowaną przez nas opiekę o Hospicjum Domowe dla Dzieci, które wraz z działającym od początku 2014 roku Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" ma za zadanie nieść pomoc najmłodszym, nieuleczalnie chorym pacjentom w rejonie pomorskim. W plikach do pobrania znajdziecie Państwo niezbędne informacje dla lekarzy, chcących przekazać chorego pod naszą opiekę, oraz dla rodziców, których dzieci dotknęła ciężka choroba. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami - jesteśmy przekonani, że nawet w najtrudniejszej sytuacji jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Pacjentów można zgłaszać pod numerem telefonu 58 660 86 22.
pliki do pobrania
Informacja dla rodziców DOMOWE
Informacja dla lekarzy oddziałów i POZ
Skierowanie.pdf

Mini Zoo w Bursztynowej Przystani

Przy domu hospicyjnym "Bursztynowa Przystań" powstało Mini Zoo, które stanowi jeden z punktów terapii dla naszych małych podopiecznych.
Dzięki uprzejmości Pana Jana Wardyn z firmy DREWAR powstał domek dla zwierząt, Państwo Florek z Wiela podarowali nam kucyka o imieniu Kostek, a Gospodarstwo Agroturystyczne "Chatka u Władka" przekazało nam kozy Lusi i Leona.
Dziękujemy firmie Coca-Cola, która przekazała środki finansowe na pomalowanie wesołymi malunkami płotu otaczającego Mini Zoo.
Serdeczne podziękowania dla Pani Magdy Zaremby, która przygotowała projekt i namalowała szkic oraz pracowników Coca-coli i Stowarzyszenia Traffic Design za jego realizację .
Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym wiele uśmiechu zagości na buziach nie tylko naszych chorych ale również mieszkańców Oksywia i okolic.
Zapraszamy do galeriiAparat terapeutyczny dla "Bursztynowej Przystani"

Dzięki wspaniałym darczyńcom zakupiliśmy do hospicjum dla dzieci wielofunkcyjny aparat do terapii kombinowanej, terapii ultradźwiękowej, laseroterapii, magnetoterapii i elektroterapii.
W imieniu naszych małych podopiecznych serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten zakup.28 czerwca 2014 - wizyta wolontariuszy z BPH S. A.

"Bursztynową Przystań" odwiedziła grupa wolontariuszy z GE Volunteers z Banku BPH S. A. Nasi goście podjęli się upiększenia ogrodu przy domu hospicyjnym. Posadzili kupione z własnych środków wspaniałe rośliny. Zamontowali w ogrodzie ławki, kosze oraz grill, podarowane "Bursztynowej Przystani" przez Bank BPH S. A. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom oraz sponsorowi. Dzięki ich pracy i ofiarności nasi podopieczni i ich bliscy będą mogli spędzać czas w przyjemnym otoczeniu ogrodu. Zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy zdjęcia z "roboczej" wizyty.29 czerwca 2014 - festyn w Gimnazjum nr 14 w Gdyni

W niedzielę na terenie Gimnazjum nr 14 w Gdyni odbył się festyn "Gramy dla dzieci z hospicjum w Gdyni". Było mnóstwo atrakcji, takich jak: mecze piłkarskie, strzelanie do tarczy, jazda na kucykach i motorach, występy artystyczne, nauka zumby, kiermasz rozmaitości i wiele innych. Nasi hospicyjni wolontariusze zbierali do puszek datki, które zasilą konto hospicjum dla dzieci "Bursztynowa Przystań". Szczególne podziękowania składamy współorganizatorom festynu - Panu Jarosławowi Kłodzińskiemu oraz Stowarzyszeniu Inicjatywa Arka. Kilka zdjęć z festynu można zobaczyć tu29 czerwca 2014 - Turniej Piłki Nożnej dla "Bursztynowej Przystani"

W Gdyni Chyloni odbył się Turniej Piłki Nożnej najlepszych amatorskich drużyn z Pomorza, organizowany przez Fundację "Nigdy Nie Zostaniesz Sam" Rafała Murawskiego. Zebrane podczas turnieju środki zasilą konto Fundacji, która zbiera w tym roku fundusze dla Domu Hospicyjnego dla dzieci "Bursztynowa Przystań". Gościem specjalnym był Dariusz Michalczewski. Znany z zaangażowania w charytatywną działalność sportowiec przyłączył się do pomocy dzieciom z gdyńskiego Hospicjum. "Tiger" przekazał Fundacji rękawice bokserskie oraz książki z autografami , które już wkrótce będą do wylicytowania na stronie internetowej www.nl6.futbolowo.pl
Serdecznie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i wsparcie Domu Hospicyjnego dla dzieci.

25 czerwca 2014 - Charytatywny Przegląd Zespołów Licealnych/strong>

W klubie muzycznym UCHO, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego VI LO w Gdyni odbył się Charytatywny Przegląd Zespołów Licealnych PROJEKTOR. Tak jak w poprzednich edycjach Przeglądu, tak i tym razem dochód z koncertów oraz datki zbierane do puszek zasilą nasze gdyńskie Hospicjum. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz organizatorom Przeglądu.6 czerwca 2014 roku - "Wieczór Marzeń"

Jak co roku podopieczni Ośrodka Opieki nad Osieroconymi spędzili wspaniałe chwile w oliwskim Zoo na "Wieczorze Marzeń". Na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi odwiedziny w mini-zoo, zabawy z psami ratowniczymi, przejażdżki motocyklami. Wraz z podopiecznymi Ośrodka w "Wieczorze Marzeń" uczestniczył Dominik, pacjent Domu Hospicyjnego dla dzieci "Bursztynowa Przystań". Najwięcej radości dostarczyła Dominikowi przejażdżka legendarnym motocyklem Harley-Davidson. Dzień pełen wrażeń zakończył poczęstunek przy ognisku.


KONKURS NA TWEET LITERACKI

Przypominamy, że wraz z pierwszym Weekendem Literackim ogłosiliśmy konkurs na tweet literacki, który zostanie rozstrzygnięty 10 czerwca 2014, a zwycięski tweet z imieniem i nazwiskiem autora pojawi się na specjalnie wydrukowanych torbach, zakładkach i smyczach, wprowadzonych do sprzedaży. Cały dochód zostanie przeznaczony na gdyński Dom Hospicyjny dla Dzieci "Bursztynowa Przystań".

Tweet to krótka wiadomość tekstowa (maks. 140 znaków) publikowana na profilach nawww.twitter.com. Zależy nam, aby w ten dowcipny skądinąd sposób zaktywizować ludzi młodych do działania słowotwórczego, choć konkurs nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy może zgłosić swój tweet literacki i zostać Czytelnikiem-Kreatorem.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 24 maja 2014 na info@miastaslowa.pl wraz z imieniem i nazwiskiem. Każda osoba może zgłosić jeden tweet.

Źródło:
miastoslowa.pl

Niedziela Wielkanocna w Hospicjum

W Wielkanocny poranek, po wspólnej modlitwie, zasiedliśmy do świątecznego śniadania. Naszym podopiecznym towarzyszyli ich bliscy oraz wolontariusze i pracownicy Hospicjum.

Prosimy o pomoc

6 kwietnia 2014 - Finał "Pól Nadziei na Pomorzu"

Gdyński finał rozpoczęliśmy Paradą Żonkilową, przechodząc barwnym korowodem przez Bulwar Nadmorski. Po paradzie rozpoczął się festyn rodzinny. Były występy na gościnnej scenie Contrast Cafe. Dzieci mogły się wyszaleć na trampolinie i dmuchanym zamku, mogły również spróbować sił na ściance wspinaczkowej i rozegrać mini mecze w piłce nożnej. Dorośli brali udział w treningach funkcjonalnych czy pokazach ratownictwa medycznego. Był również ambulans do poboru krwi oraz stanowisko do rejestracji dawców szpiku. Podczas festynu, jak i w wielu parafiach w Gdyni i Rumi, wolontariusze naszego Hospicjum zbierali datki do puszek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyposażenie Domu Hospicyjnego dla dzieci "Bursztynowa Przystań" oraz na bieżące utrzymanie naszego Hospicjum. Wszystkim naszym przyjaciołom uczestniczącym w festynie serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również artystom, wolontariuszom, firmom i tym wszystkim, dzięki którym gdyński finał "Pól Nadziei na Pomorzu" był tak udany. A jak było, można zobaczyć w naszej galerii.7 marca 2014 - warsztaty terapii zajęciowej w Hospicjum

Nasi podopieczni, ich bliscy, wolontariusze i pracownicy oraz goszczący u nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gdyni wykonywali żonkilowe origami. To już kolejne takie zajęcia terapeutyczne. Wspólna praca dała wszystkim uczestnikom wiele radości i pozwoliła choć na chwilę odgonić smutki. Dodatkowo przebywające w naszym Hospicjum Panie otrzymały od uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przeurocze laurki, przygotowane z okazji Dnia Kobiet. W galerii publikujemy zdjęcia z warsztatów.15 lutego 2014 roku - wizyta koszykarek w Hospicjum

Dom Hospicyjny dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" odwiedziły koszykarki grające w Meczu Gwiazd Basket Ligi Kobiet. Panie obdarowały naszych małych pacjentów oraz podopiecznych Ośrodka Opieki nad Osieroconymi prezentami, oraz spędziły z dziećmi czas na wspólnym rysowaniu. Oczywiście tematem przewodnim rysunków była koszykówka. Po odwiedzinach Dominik, jeden z naszych pacjentów, mógł kibicować sympatycznym paniom podczas meczu Gwiazd w hali Gdynia Arena. W galerii prezentujemy zdjęcia z miłych odwiedzin.14 lutego 2014 - Walentynki w Hospicjum

Z okazji walentynkowego święta zaprosiliśmy naszych podopiecznych, ich bliskich, wolontariuszy i pracowników do wspólnej zabawy - przygotowania serduszek techniką decoupage. Wiadomo przecież, że każda, nawet najdrobniejsza forma aktywności jest dla przebywających w naszym Hospicjum chorych czymś nieocenionym, pozwalającym oderwać się od trudów choroby. Pomysł okazał się być bardzo trafionym. W wesołej, rodzinnej atmosferze wszyscy solidnie wzięli się do pracy, której efekty można zobaczyć w naszej galerii. Zapraszamy!11 lutego 2014 roku - XXII Światowy Dzień Chorego w naszym Hospicjum

Naszych chorych podopiecznych z okazji Ich święta odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni, pod opieką Pani Barbary Figura. Przynieśli własnoręcznie wykonane drobne upominki i bardzo dużo uśmiechów i życzliwości. O godzinie 15.00 w hospicyjnej kaplicy odprawiona została Msza Święta w intencji chorych. Po mszy, dla podopiecznych hospicjum, ich rodzin oraz pracowników i wolontariuszy z recitalem standardów "Muzyczna podróż do przeszłości" wystąpiła Justyna Piepke. Wokalistce akompaniował na instrumentach klawiszowych Ryszard Łyczko. Atmosfera recitalu była wspaniała i radosna, było także wspólne śpiewanie i bisy. Zdjęcia z wizyty uczniów i z koncertu publikujemy w galerii.11 lutego 2014 roku - XXII Światowy Dzień Chorego

          Jan Paweł II ustanawiając Światowy Dzień Chorego zaznaczył, że: "Ma on na celu uwrażliwienie Ludu Bożego i - w konsekwencji - wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu...".
          W swoim orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Chorego Papież Franciszek mówi:
"Przy okazji XXII Światowego Dnia Chorego, którego tegoroczny temat brzmi: Wiara i miłość: "My także winniśmy oddać życie za braci" (1 J 3,16), zwracam się w szczególny sposób do osób chorych i do wszystkich, którzy się nimi opiekują i je leczą. Kościół dostrzega w was, drodzy chorzy, szczególną obecność cierpiącego Chrystusa (...)"
          Od 1987 roku otaczamy w Hospicjum im. św. Wawrzyńca opieką nieuleczalnie chorych, pomagamy także ich rodzinom i bliskim. Od początku naszej działalności pomogliśmy ponad 13 tysiącom chorych. W tym roku również hospicjum dla dzieci "Bursztynowa Przystań" przyjęło w swoje progi pierwszych małych pacjentów.
Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Chorego 11 lutego o godzinie 15.00 w kaplicy Hospicjum im. św. Wawrzyńca odprawiona zostanie Msza Święta. Po mszy dla naszych podopiecznych, ich bliskich, pracowników i wolontariuszy z koncertem standardów "Muzyczna podróż do przeszłości" wystąpi Janitta, przy akompaniamencie Ryszarda Łyczko.

24 stycznia 2014 roku - warsztaty terapii zajęciowej

Po raz pierwszy w naszym domu hospicyjnym odbyły się warsztaty terapii zajęciowej - "Pozytywny Powiew". Podczas warsztatów nasi podopieczni wraz z wolontariuszami i pracownikami, szukając pozytywnych inspiracji, wykonali wielkoformatowy plakat. Zajęcia były pełne radości i zabawy. Dały chwile oderwania się od codzienności choroby.

24 grudnia 2013 - Wigilia w Hospicjum

Podopieczni naszego Hospicjum, ich bliscy, pracownicy i wolontariusze w rodzinnej atmosferze spotkali się przy wigilijnym stole. Była wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia i śpiewanie kolęd. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu wigilijnej wieczerzy. Państwu Karpiel, którzy od wielu lat wspierają nasze Hospicjum, uczniom i pracownikom Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego w Gdyni za wspaniałe potrawy, cukierni "Sowa" za świąteczne wypieki, Agnieszce Swarra i Paulinie Nowak za muzykę "na żywo", oraz wielu innym. Zapraszamy do galerii.21 grudnia 2013 - spotkanie opłatkowe w Ośrodku Opieki nad Osieroconymi

W naszym Domu Hospicyjnym odbyło się spotkanie opłatkowe dla podopiecznych Ośrodka Opieki nad Osieroconymi. Uczestniczyło w nim 34 dzieci wraz z rodzinami.
Dzięki hojności i ogromnemu sercu Pani Prezes Małgorzaty Olechnickiej-Skibińskiej z firmy TS-Transport Service Sp. z o.o. spotkanie obfitowało w uśmiechy dzieci i wzruszenie dorosłych. Po modlitwie i podzieleniu się opłatkiem św. Mikołaj rozdawał prezenty, dar od firmy TS-Transport Sernice.
Dzieci były oczarowane zarówno upominkami jak i zabawą ze św. Mikołajem, który rozbawił nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych.
Pani Prezes Małgorzata Olechnicka-Skibińska zadbała również o sprawy "ciała". Mieliśmy możliwość delektowania się wspaniałymi potrawami przygotowanymi przez Hotel Haffner w Sopocie. Czuliśmy się jak bardzo ważni goście, obsługiwani przez profesjonalnych kelnerów.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniały gest wobec tych, którzy potrzebują bliskości i wsparcia po stracie bliskiej osoby. Zdjęcia ze spotkania publikujemy w galerii.16 grudnia 2013 - kolędy w Hospicjum

Od wielu lat, dzięki uczniom I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz ich opiekunce, pani Beacie Cyckowskiej, podopieczni, ich rodziny, wolontariusze i pracownicy Hospicjum mogą wysłuchać koncertu kolęd. Tak było i tego roku. Wspaniałe kolędy wprowadziły wszystkich w przedświąteczny nastrój, za co serdecznie dziękujemy!

13 i 14 grudnia 2013 - zbiórka w sklepach

"Fundacja Dobroczyńca", wspierając Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni, zorganizowała na terenie gdyńskich i rumskich sklepów "Biedronka" i w sklepie ABC w Gdyni zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych dla podopiecznych naszego hospicjum. Zbiórkę przeprowadzili wolontariusze hospicjum, pracownicy "Fundacji Dobroczyńca" oraz Radni i Samorządowcy z Rumi, Kosakowa, Dębogórza i Suchego Dworu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarność, "Fundacji Dobroczyńca" za zorganizowanie zbiórki, Samorządowcom i wolontariuszom za jej przeprowadzenie oraz firmie Jeronimo Martins Polska SA i dyrekcji sklepu ABC za udostępnienie swoich sklepów.

5-6 grudnia 2013 - "Kiermasz Świąteczny" na rzecz Domu hospicyjnego dla dzieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 5 grudnia 2013 roku uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni zorganizowali na terenie szkoły "Kiermasz Świąteczny" na rzecz gdyńskiego Domu hospicyjnego dla dzieci "Bursztynowa Przystań". Cegiełką podczas kiermaszu były świąteczne wyroby własnoręcznie wykonane przez uczniów oraz nauczycieli: pierniki, babeczki, ciasta, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę!

Uczniowie III LO w Gdyni - dla hospicjum

W pierwszym semestrze tego roku szkolnego uczniowie mieszkający w internacie III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni w czasie wolnym przygotowywali świąteczne ozdoby, które później sprzedawali podczas jesiennych wywiadówek. Wszystkie zebrane pieniądze postanowili przekazać na rzecz podopiecznych naszego Hospicjum. Jesteśmy wdzięczni za pracę, poświęcony czas i przemiły gest.

6 grudnia 2013 - prezenty od gdyńskich policjantów

Panie policjantki Ewa Plucińska i Barbara Witkiewicz, w imieniu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, przekazały mikołajkowe prezenty - pluszaki i książeczki dla naszych małych podopiecznych z Bursztynowej Przystani. Serdecznie dziękujemy za miły gest!6 grudnia 2013 - wizyta Świętego Mikołaja

Do naszego domu hospicyjnego zawitał Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami. Wszystkim naszym podopiecznym, pracownikom oraz wolontariuszom podarował słodkości. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i recytowaliśmy mikołajkowe wierszyki. Serdeczne podziękowanie dla Pani Steni Domańskiej oraz dla uczniów z Gimnazjum Katolickiego w Gdyni za zaangażowanie i poświęcenie, które dało wiele radości naszym podopiecznym i pracownikom.
Zdjęcia z sympatycznej wizyty można zobaczyć w naszej galerii.5 grudnia 2013 - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zaprosiliśmy naszych niezawodnych wolontariuszy do "Bursztynowej Przystani" Domu hospicyjnego dla dzieci. Tam w sali kinowej wysłuchaliśmy przepięknego koncertu w wykonaniu Agnieszki Swarry oraz Pauliny Nowak. W sali kominkowej na naszych gości czekała kawa i przepyszne słodkości. W miłej i rodzinnej atmosferze podziękowaliśmy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i ofiarną pracę. Z radością wspominaliśmy pracowity mijający rok.
Drodzy Wolontariusze! Z okazji Waszego święta życzymy dużo zapału i sił do dalszej pracy na rzecz tych, którzy najbardziej potrzebują Waszej pomocy!
Zdjęcia ze spotkania publikujemy w galerii.Otwarcie Domu hospicyjnego dla dzieci

2 grudnia 2013 roku odbyła się uroczystość otwarcia "Bursztynowej Przystani" - Domu hospicyjnego dla dzieci. Za duży wkład w powstanie hospicjum ksiądz dyrektor Grzegorz Miloch obdarował pamiątkowymi tabliczkami Prezydenta Miasta Gdyni pana Wojciecha Szczurka, prezesa firmy Allcon, głównego wykonawcy, pana Mariusza Białka, państwa Danutę i Wiesława Kapergren oraz panią Elżbietę Blani-Kacprzyk z organizacji POLKA International w Malmo. Pamiątkową tabliczkę otrzymał także Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź za objęcie budowy hospicjum honorowym patronatem. Ksiądz dyrektor podziękował również tym, którzy zaangażowali się w powstanie Domu hospicyjnego dla dzieci, uczestniczyli w jego budowie i pomagali gromadzić środki na realizacje tego wspaniałego projektu. Po poświęceniu Domu hospicyjnego przez Księdza Arcybiskupa odsłonięty został kącik pamięci poświęcony bł. Janowi Pawłowi II, wszak nowo powstałe hospicjum jest wotum wdzięczności za Jego życie i pontyfikat. Zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy zdjęcia z uroczystości.Hospicyjne Dni Listopadowe 2013

Ponad 600 wolontariuszy Hospicjum im. św. Wawrzyńca kwestowało od 31 października do 3 listopada 2013 roku na gdyńskich Cmentarzach Komunalnych na Witominie, w Małym Kacku przy ulicy Spokojnej, w Pierwoszynie oraz na Cmentarzu Komunalnym w Rumi. Kwesty w Gdyni odbywały się już po raz czternasty, a w Rumi tegoroczna kwesta była trzecią w ramach Hospicyjnych Dni Listopadowych. 1 listopada w południe na Cmentarzu Witomińskim do kwesty, jak co roku, przyłączyli się przyjaciele Hospicjum im. św. Wawrzyńca, znani Gdynianie. Był Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, radni Rady Miasta Gdyni, pracownicy UM, artyści, sportowcy i dziennikarze. Dochód z kwesty pomoże w wyposażeniu hospicjum dla dzieci 'Bursztynowa Przystań'. Dziękujemy wszystkim kwestującym wolontariuszom, koordynatorom, przyjaciołom Hospicjum. Dziękujemy za okazaną pomoc Zarządowi Cmentarzy Komunalnych w Gdyni, gdyńskiej Policji oraz Straży Miejskiej z Gdyni i Rumi. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dla których los podopiecznych gdyńskiego hospicjum nie jest obojętny. Zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy zdjęcia z kwesty.


12 października 2013 roku - "Głosy dla Hospicjum"

Corocznie, w drugą sobotę października obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Dzień ten ma przybliżyć wiedzę na temat opieki paliatywnej - części medycyny, w której na człowieka patrzy się całościowo, a nie przez pryzmat nieuleczalnej choroby. W ramach obchodów organizowane są również koncerty pod hasłem 'Głosy dla Hospicjów'. Na Nowej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni wystąpił zespół „Raz Dwa Trzy”, a dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na rzecz pacjentów Hospicjum im. św. Wawrzyńca oraz na wyposażenie powstającego hospicjum dla dzieci.
Wspaniały dar od amerykańskiej Polonii

Pan Stefan Skielnik jest założycielem i prezydentem Federacji Polskich Amerykanów w Delaware. Kierowana przez niego Federacja od wielu lat promuje kulturę polską oraz prowadzi działalność charytatywną. W odpowiedzi na nasz apel o pomoc w gromadzeniu funduszy na wyposażenie nowo wybudowanego Domu Hospicyjnego dla dzieci Federacja Polskich Amerykanów w Delaware rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na ten cel oraz wspiera nasze działania w pozyskaniu dotacji z Fundacji Raskob.
18 września 2013 roku gościliśmy w naszym Hospicjum Pana Stefana Skielnika wraz z małżonką Vicky. Gości powitały rozśpiewane dzieci z zespołu „Dębogórskie Kwiatki”, a dyrektor Stowarzyszenia Hospicjum im. św Wawrzyńca Ks. Grzegorz Miloch oprowadził po nowym budynku Domu Hospicyjnego dla dzieci. Pan Skielnik przekazał na ręce księdza dyrektora czek, efekt dotychczasowej zbiórki prowadzonej przez Federację Polskich Amerykanów w Delaware.


Kalendarz Gdyńskiego Hospicjum na rok 2014

Po raz kolejny wydaliśmy Kalendarz Gdyńskiego Hospicjum. Jego edycja na 2014 rok została zilustrowana pięknymi, pełnymi kolorów zdjęciami motyli. Autorką zdjęć jest Pani Katarzyna Foigt, która udostępniła nam swoje prace bezpłatnie, za co serdecznie dziękujemy!
Każdy kalendarz to cegiełka, dzięki której wyposażymy powstały Dom Hospicyjny dla dzieci.
Osoby zainteresowane naszym kalendarzem zapraszamy do siedziby Hospicjum Stacjonarnego przy ulicy Dickmana 6 w Gdyni oraz do punktu hospicyjnego przy Kolegiacie NMP w Gdyni przy ulicy Świętojańskiej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 13.00
7 lipca 2013 roku - "Sztafeta Nadziei"

Serdecznie zapraszamy na "Sztafetę Nadziei" organizowaną przez ratowników wodnych, pracujących na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni. Impreza rozpocznie się 7 lipca (niedziela) o godzinie 9.00 na Plaży Śródmieście w Gdyni. Podczas jej trwania odbędzie się: wielobój rodzinny, turniej rugby, turniej piłki nożnej, turniej siatkówki plażowej oraz wiele zabaw dla dzieci. Obecni będą nasi wolontariusze zbierający do puszek datki, które w całości zostaną przeznaczone na wyposażenie Domu Hospicyjnego dla dzieci w Gdyni. Około godziny 15.00 przewidywane jest powitanie sztafety pływaków płynących z Helu. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turniejach prosimy o zapisywanie się na Facebooku (www.facebook.com/PlywackaSztafetaNadzieiHelGdynia07072013).
Serdecznie zapraszamy!
3 czerwca 2013 roku - Charytatywny Przegląd Zespołów Licealnych

Z inicjatywy Wolontariatu VI LO w Gdyni w Klubie Muzycznym "Ucho" 3 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się Charytatywny Przegląd Zespołów Licealnych "Projektor". Dochód z koncertu organizatorzy przeznaczą na potrzeby gdyńskiego hospicjum. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wspaniałą inicjatywę.5-7 kwietnia 2013 roku - zbiórka publiczna na terenie Rumi

W dniach 5-7 kwietnia na terenie Centrum Handlowego Port Rumia w Rumi odbyła się zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych gdyńskiego hospicjum. Nasi wolontariusze zebrali kwotę 4773, 04 zł. Pozyskane środki zostały wydane na zakup leków dla podopiecznych naszego hospicjum. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!


21 kwietnia 2013 roku - gdyński finał "Pól Nadziei na Pomorzu"

Rozpoczęliśmy barwnym korowodem przechodząc gdyńskim Bulwarem Nadmorskim pod scenę przed Centrum Rozrywki Gemini. A na scenie i wokół niej działo się bardzo wiele! Były występy zespołów: Maćka Miecznikowskiego z programu "Bitwa na Głosy", "FARBA", "Daddy's Prides", "G.A.S.P." oraz młodych artystów z gdyńskiego MDK. Z pokazem Tai Chi wystąpił Wojciech Nawrocki, a pedagodzy i słuchacze Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego. Wokół sceny na przybyłych na festyn rodzinny również czekało wiele atrakcji. Były stoiska z pysznościami przygotowanymi przez uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni oraz przez Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna. Odważni mogli spróbować sił na ściance wspinaczkowej przygotowanej przez Kolibki Adventure Park Gdynia. Było malowanie twarzy i puszczanie mydlanych baniek. Można było również zobaczyć od wewnątrz bojowy wóz strażacki. Fundacja KrewAktywni przygotowała punkt informacyjny dla potencjalnych dawców szpiku. W trakcie zabawy odwiedził nas Prezydent Gdyni, Pan Wojciech Szczurek, pod którego patronatem odbywał się nasz festyn. Pan prezydent przeprowadził licytację obrazu.
Wszystkie zebrane podczas festynu środki zostaną przekazane na potrzeby naszego hospicjum oraz na dokończenie budowy Domu Hospicyjnego dla dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji gdyńskiego finału "Pól Nadziei na Pomorzu". Dziękujemy również bardzo licznie przybyłym widzom i uczestnikom.
Zdjęcia z festynu publikujemy w galerii - zapraszamy!20 kwietnia 2013 roku - odwiedziny artystów w Hospicjum

W przeddzień festynu rodzinnego "Pola Nadziei na Pomorzu" artyści z grupy Maćka Miecznikowskiego z programu "Bitwa na Głosy" odwiedzili hospicjum przy ulicy Dickmana. Wykonali dla naszych podopiecznych, pracowników i wolontariuszy kilka utworów ze swojego repertuaru. Zapoznali się również z postępami budowy Domu Hospicyjnego dla dzieci, powstającego naprzeciwko hospicjum stacjonarnego. Serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny!

13 marca 2013 - Krystyny dla Hospicjum

13 marca Krystyny z całej Polski świętowały w Gdyni swoje imieniny. W tym roku panie postanowiły wesprzeć Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Hospicjum otrzymało w darze wspaniały obraz pędzla Michela Lenglarda, a nasi wolontariusze kwestowali podczas spotkania Krystyn na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Zjazdy Krystyn organizowane są przez Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Krystyn i wszystkim paniom obecnym na zlocie. Więcej zdjęć w galerii - zapraszamy!PKA partnerem hospicjum gdyńskiego

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o. o. jest kolejnym partnerem wspierającym budowę domu hospicyjnego dla dzieci. Na burtach jednego z autobusów PKA kursującego po ulicach Gdyni umieszczono logo Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca oraz informacje o możliwości podarowania 1% podatku dochodowego na rzecz naszego hospicjum.14 lutego 2013 roku - Walentynki w hospicjum

W dniu św. Walentego nasi wolontariusze, Marcin i Ela wcielili się w role Walentynki i Walentego. Z ich rąk wszyscy podopieczni, pracownicy i wolontariusze otrzymywali walentynkowe serduszka. Więcej zdjęć publikujemy w galerii.11 lutego 2013 roku - XXI Światowy Dzień Chorego

W 75 rocznicę objawień fatimskich, 13 maja 1992 roku bł. Jan Paweł II ustanowił dzień 11 lutego Światowym Dniem Chorego. Na tegoroczne obchody papież Benedykt XVI wystosował w swoim orędziu te oto słowa: " (...) Dzień ten jest dla chorych i pracowników służby zdrowia, dla wiernych chrześcijan i dla wszystkich osób dobrej woli owocnym czasem modlitwy, współuczestnictwa i ofiary z cierpienia dla dobra Kościoła oraz skierowanym do wszystkich wezwaniem, aby rozpoznali w chorym bracie święte Oblicze Chrystusa, który przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie dokonał dzieła zbawienia ludzkości. W tych okolicznościach jest szczególnie bliski mojemu sercu każdy i każda z was, drodzy chorzy, którzy w placówkach opiekuńczych i leczniczych czy też w domach doświadczacie trudnych chwil z powodu choroby i cierpienia. Wszystkim pragnę przekazać pełne otuchy słowa ojców Soboru Watykańskiego II: Nie jesteście opuszczeni czy niepotrzebni: jesteście powołani przez Chrystusa, wy jesteście Jego przejrzystym obrazem (...)"
Hospicjum św. Wawrzyńca opiekuje się nieuleczalnie chorymi od 1987 roku. Od tego czasu pomogliśmy ponad 12 tysiącom chorych. Aby móc nieść pomoc również najmłodszym chorym, w ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci.

13 stycznia 2013 roku - dr Mirosław Pietrzak laureatem

W gdańskim Dworze Artusa odbyła się uroczystość wręczenia nagród honorowych Pro Ecclesia et Populo. Wyróżnionych zostało sześć osób aktywnie działających na rzecz lokalnych społeczności, szerzących wartości chrześcijańskie i pamięć o wybitnych postaciach Kościoła i środowisk katolickich. Wśród laureatów nagrody był pracujący od wielu lat w Hospicjum św. Wawrzyńca, szerzący idee ruchu hospicyjnego dr Miłosław Pietrzak. Serdecznie gratulujemy!Styczeń 2013 roku - koncerty w Malmö i Helsingborgu na rzecz gdyńskiego hospicjum

Już wielokrotnie mieliśmy dowody na to, że członkowie Polskiego Związku Szerzenia Kultury w Malmö są przyjaciółmi naszego gdyńskiego hospicjum. Nie inaczej było również w styczniu tego roku, kiedy to działający od lat w Związku Państwo Danuta i Wiesław Kapergren-Kapturowiczowie zorganizowali Bożonarodzeniowe Koncerty w kościołach w Malmö i Helsingborgu.
Kolekty z Mszy św. w całości przekazano na potrzeby powstającego domu hospicyjnego dla dzieci w Gdyni. Wierni zgromadzeni w Kościele Najświętszej Marii Panny Malmö-Rosengard i w Kościele św. Klemensa w Helsingborgu wysłuchali wspaniałego Koncertu Bożonarodzeniowego w wykonaniu solistów: Elżbiety Bornlind, Wiery Woroniny-Anderson, Olgi Palsson, Walentyny Öberg, Danuty Kapergren i Jerzego Jóźwickiego. Państwu Kapergren-Kapturowiczom, artystom i społeczności Malmö i Helsingborgu serdecznie dziękujemy! Więcej zdjęć z koncertów można obejrzeć w naszej galerii.Styczeń 2013 roku - "Razem możemy więcej"

W dniach od 4 do 7 stycznia 2013 roku przebywał w Malmö dyrektor Hospicjum św.Wawrzyńca w Gdyni Ks. Grzegorz Miloch, na zaproszenie Polskiego Związku Szerzenia Kultury w Malmö i organizacji Polka International - Międzynarodowej Asocjacji Kobiet Polskich z siedzibą główną w Malmö. Podczas pobytu Ks. Grzegorza odbyło się w dniu 5 stycznia spotkanie z członkami obydwu organizacji zaangażowanych w zbiórkę funduszy na wsparcie budowy domu hospicyjnego dla dzieci w Gdyni. Spotkanie zorganizowały panie z Polki International.
W ślad za akcją Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca - "Razem możemy więcej" - akcję na terenie Szwecji zainicjował we wrześniu 2011 roku prezes Polskiego Związku Szerzenia Kultury, Wiesław Kapergren-Kapturowicz. W 2012 roku zaprosił do współpracy organizację Polka International - Międzynarodową Asocjację Kobiet Polskich w Malmö, której założycielem i prezesem jest Elżbieta Blania-Kacprzyk.
W dniu 6 stycznia 2013 roku, w święto Trzech Króli na zaproszenie rektora Polskiej Misji Katolickiej proboszcza Kościoła Maria-Rosengard, Ks. Stanisława Stasiaka, Ks. Grzegorz celebrował Msze święte w Malmö i w Helsingborgu.
Na zakończenie Mszy św. w Malmö prezes Elżbieta Blania-Kacprzyk w towarzystwie członkiń Zarządu, Urszuli Östberg,Wioletty Gustavsson i Anny Öberg wręczyła Ks. Grzegorzowi 10 tys. zł, które zostały zebrane na fundusz budowy domu hospicyjnego dla dzieci. Po Mszy św. w Helsingborgu, prezes PZSK Wiesław Kapergren-Kapturowicz przekazał 14 500 skr.

Styczeń 2013 roku - Katedra św. Wawrzyńca w Lund

Katedra pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Lund to obecnie jedyna budowla sakralna w stylu romańskim na terenie Szwecji. Rozpoczęto jej budowę pod koniec XI wieku za panowania króla duńskiego Kanuta IV. W 1145 katedra miała rangę arcybiskupstwa obejmującego władzę kościelną całą Skandynawię. Biskup Eskil konsekrował katedrę p/w NMP i św Wawrzyńca. W całym mieście było wówczas 27 kościołów i klasztorów. W katedrze od XIII do XV wieku odbywały się koronacje królów Danii (Lund i okolice należały do Danii do 1658 roku). Przed reformacją w 1536 roku katedra była kościołem rzymskokatolickim. Król Chrystian III powołał do życia kościół luterański i odtąd jest to świątynia ewangelicko-luterańska.
Ciekawym zabytkiem katedry jest zegar astronomiczny z XV wieku. W górnej części pokazuje fazy Księżyca i drogę Słońca na tle znaków zodiaku. Część dolną zegara stanowi kalendarz. Za jego pomocą można m. in. wyliczyć, kiedy przypadają kościelne święta i jaki dzień tygodnia przypada na konkretną datę. Obecny kalendarz oblicza dni od 1923 do 2123 - dnia sądu ostatecznego w/g ówczesnych wyobrażeń, po czym będzie go trzeba przestawić na nowo, aby mógł służyć dalej.
Pośrodku kalendarza widnieje postać św.Wawrzyńca patrona katedry, podobnie jak i naszego Hospicjum, a po jego bokach symbole czterech ewangelistów. Na zdjęciach figurka św. Wawrzyńca z prezbiterium katedry w Lund oraz z zegara astronomicznego.8 stycznia 2013 roku - spotkanie opłatkowe pracowników Hospicjum

W hospicjum stacjonarnym odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników i wolontariuszy Hospicjum św. Wawrzyńca. Były życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i świąteczny poczęstunek. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w galerii.6 stycznia 2013 r. - Orszak Trzech Króli w Gdyni

W Święto Objawienia Pańskiego ulicami Gdyni, z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa do kościoła oo Franciszkanów przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Podczas przejścia orszaku 111 naszych wolontariuszy zbierało datki na nowo powstający dom hospicyjny dla dzieci. Na zakończenie uroczystości w kościele oo Franciszkanów wystawiono jasełka, przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w naszej galerii.27 grudnia 2012 r. - "Gest" - Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny

Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni, Samorząd Szkolny VI LO w Gdyni oraz Klub "Pokład" zorganizowali koncert: GEST - Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny. Wystąpiły rockowe zespoły młodzieżowe: "Cisza nocna", "Ad Rem", "Lemonjet", "Stealer" oraz gość specjalny, grupa "Jaguar". Całkowity dochód z koncertu (2522,33 zł) przeznaczony zostanie na wyposażenie powstającego domu hospicyjnego dla dzieci w Gdyni. Inicjatorom muzyczno-charytatywnego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy! Zdjęcia z koncertu można obejrzeć w naszej galerii.24 grudnia 2012 r. - Wigilia w Hospicjum

Wspólnie z naszymi podopiecznymi, ich rodzinami, pracownikami i wolontariuszami naszego domu hospicyjnego podzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia, śpiewaliśmy kolędy.
Bardzo dziękujemy pracownikom oraz uczniom ZSHG w Gdyni, cukierni "Sowa", cukierni "Panat", Państwu Karpiel, rodzinom oraz pracownikom za pomoc w przygotowaniu wigilijnej wieczerzy. Dziękujemy również Pani Agnieszce Swarra i Paulinie Nowak za oprawę muzyczną. Zdjęcia z Wigilii można obejrzeć w naszej galerii.22 grudnia 2012 r. - wigilijne spotkanie w Ośrodku Opieki nad Osieroconymi

W Hospicjum św. Wawrzyńca odbyło się spotkanie wigilijne rodzin osieroconych, zorganizowane przez Ośrodek Opieki nad Osieroconymi, przy wsparciu fundacji "Podaruj Nadzieję". Po życzeniach i wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na wizytę Świętego Mikołaja z workiem wypełnionym prezentami. Zdjęcia i filmik ze spotkania można obejrzeć w galerii.17 grudnia 2012 r. - kolędy w hospicjum

Od kilku lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia gościmy w hospicjum uczniów I Akademickiego LO w Gdyni. Tak było i w tym roku. Dla podopiecznych hospicjum, ich rodzin, pracowników i wolontariuszy zaśpiewali kolędy, czym wprawili wszystkich we wspaniały, świąteczny nastrój. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

15 grudnia 2012 r. - koncert gospel

Dzięki uprzejmości Franciszkańskiego Centrum Kultury Gdynia w kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego odbył się "Świąteczny koncert gospel dla hospicjum" z udziałem Grace Gospel Choir. Po wspaniałym występie wolontariusze hospicjum kwestowali na rzecz powstającego Domu Hospicyjnego dla dzieci. Chórzystom, gospodarzom i licznie przybyłym słuchaczom serdecznie dziękujemy!
9 grudnia 2012 r. - kwesta na Skwerze Kościuszki

Podczas zakończenia 10 Parady Mikołajów na Motocyklach, na gdyńskim Skwerze Kościuszki kwestowali nasi hospicyjni wolontariusze. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie Domu Hospicyjnego dla dzieci. Ofiarodawcom za ich hojność, a wolontariuszom za udział w kweście serdecznie dziękujemy!Wiecej zdjęć w naszejgalerii.

6 grudnia 2012 r. - wizyta Świętego Mikołaja w Hospicjum

Tradycyjnie, jak co roku Dom Hospicyjny odwiedził Święty Mikołaj, rozdając drobne prezenty chorym, pracownikom i wolontariuszom. A że wizyta Świętego Mikołaja miała miejsce tuż po uroczystości podniesienia wiechy na nowo budowanym Domu Hospicyjnym dla dzieci, drobne podarki otrzymali również przybyli na uroczystość goście. Serdecznie dziękujemy uczniom Gimnazjum Katolickiego w Gdyni, którzy wcielili się w postaci orszaku Świętego Mikołaja, za wizytę w naszym Domu Hospicyjnym.Wiecej zdjęć w naszejgalerii.

6 grudnia 2012 roku - zawieszenie wiechy na Domu Hospicyjnym dla dzieci6 grudnia 2012 roku odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budynku Domu Hospicyjnego dla dzieci. Nowa placówka powstaje przy ulicy Dickmana, naprzeciwko budynku Hospicjum św. Wawrzyńca. Głównym wykonawcą projektu jest gdyńska firma Allcon. W uroczystości wzięli udział: Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, prezes firmy Allcon Pan Mariusz Białek, Dyrektor Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca Ksiądz Grzegorz Miloch oraz liczne przybyli goście, przyjaciele gdyńskiego hospicjum. Na fotograficzną relację z uroczystości zapraszamy do Kroniki budowy


5 grudnia 2012 r. - Dzień Wolontariusza

"Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela." - Jan Paweł II

W dniu swojego święta w świetlicy Domu Hospicyjnego spotkali się wolontariusze naszego Hospicjum. Za ich pracę i poświecenie podziękował Dyrektor Hospicjum, Ksiądz Grzegorz Miloch.Wiecej zdjęć w naszejgalerii.

Zaproszenie

Możesz pomóc Hospicjum przekazując stary telefon komórkowy

Hospicyjne dni listopadowe

W dniach 31 października - 03 listopada 2012 roku na cmentarzach komunalnych w Gdyni, Rumi i Kosakowie odbywały się kwesty na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Uczestniczyło w nich łącznie 681 wolontariuszy, w tym 615 uczniów z 46 szkół. Już po raz drugi, dzięki przychylności władz Rumi przeprowadziliśmy kwesty na tamtejszym cmentarzu komunalnym. Wzięło w nich udział 7 koordynatorów oraz 47 uczniów z 5 szkół. Jak co roku 1 listopada na Cmentarzu Witomińskim kwestował Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, gdyńscy artyści, dziennikarze, radni, sportowcy i kibice. Dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariuszy, koordynatorów i przyjaciół Hospicjum św. Wawrzyńca, przychylności władz Gdyni i Rumi oraz hojności ofiarodawców zebraliśmy 139 858, 72 zł. Dziękujemy również za okazaną pomoc Zarządowi Cmentarzy Komunalnych w Gdyni, gdyńskiej Policji oraz Straży Miejskiej z Gdyni i Rumi. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którym nieobcy jest los nieuleczalnie chorych.
W galerii publikujemy zdjęcia z kwesty.


Żonkile wyrosną przy gdyńskich szkołach

Do akcji "Pola Nadziei" przyłączyły się dzieci z Zespołu Szkół nr 14 w Gdyni-Dąbrowie oraz młodzież z Gimnazjum i Liceum Jezuitów w Gdyni. Razem z pedagogami uczniowie sadzili przy swoich szkołach cebulki żonkili, kwiatów symbolizujących nadzieję i solidarność z ludźmi nieuleczalnie chorymi.
5, 6, 7 października 2012 roku - Uroczystości Jubileuszu 25-lecia
Hospicjum św. Wawrzyńca - relacja

Kulminacją rocznicowych obchodów 25-lecia naszego Hospicjum były trzydniowe uroczystości, które rozpoczęły się 5 października "Wieczorem Wspomnień i Refleksji". W spotkaniu w gdyńskim Teatrze Miejskim wzięli udział przyjaciele Hospicjum św. Wawrzyńca, wolontariusze i pracownicy.
Zakończeniem wieczoru był wspaniały koncert piosenek Edith Piaff w interpretacji pani Doroty Lulki. Kolejny dzień to Gdyńskie Sympozjum Hospicyjne "Nie opuszczaj mnie, wysłuchaj mnie i pomóż mi" w gościnnej auli Zarządu Portu Gdynia. Wieczorem tego samego dnia w Kościele oo Redemptorystów w Gdyni mogliśmy wysłuchać koncertu Capelli Gedanensis i światowej sławy skrzypka, Konstantego Andrzeja Kulki. W niedzielę 7 października w Kościele NMP Królowej Polski w Gdyni odprawiona została, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, Msza Święta Dziękczynna. Po Mszy Świętej, na Placu Grunwaldzkim odbyła się inauguracja jesiennej edycji "Pól Nadziei na Pomorzu". Przedstawiciele hospicjów z Gdańska, Sopotu i Pucka, oraz dzieci i młodzież z gdyńskich przedszkoli i szkół odebrali kosze z cebulkami żonkili - symbolu ruchu hospicyjnego. A wszystko to przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.
Fotorelacje z uroczystości można zobaczyć w naszej galerii.


Osiem lat w internecie

We wrześniu mija już osiem lat, odkąd jesteśmy obecni z naszą stroną www w sieci. Jej administrowaniem, obsługą webmasterską i hostingiem od początku zajmuje się firma Artnet z Gdańska. I od początku bezpłatnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za odwiedzanie naszej strony. A zespołowi Artnet-u za okazywaną bezinteresownie pomoc i fachowe wsparcie.


Pola Nadziei na Pomorzu 2013
Możesz pomóc Hospicjum zbierając surowce
15 sierpnia 2012 roku - festyn na lotnisku w Pruszczu Gdańskim

Dzięki uprzejmości Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku, podopieczni naszego Stowarzyszenia przeżyli wspaniałą przygodę. Z okazji Święta Lotnictwa Polskiego na wojskowym lotnisku w Pruszczu Gdańskim wojskowi lotnicy zorganizowali pokaz śmigłowców bojowych, dzieci uczestniczyły w paradzie wojskowej, oglądały pokaz tresury sokoła. Dla pokrzepienia były smażone przy ognisku kiełbaski. Dzieciaki otrzymały również wspaniałe prezenty - wyprawki szkolne. Na koniec naszej wizyty było wspólne zdjęcie z dowódcą gościnnej jednostki wojskowej w Pruszczu Gdańskim. Bardzo serdecznie dziękujemy za fantastycznie przygotowaną imprezę.

Wiecej zdjęć w naszejgalerii.

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY

26 września (środa) 2012 roku o godzinie 17.00 w Hospicjum przy ul. Dickmana 6 w Gdyni-Oksywiu odbedzie sie szkolenie dla wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy!


Kwesta w Galerii "Port Rumia" - podsumowanie

W dniach 1- 3 czerwca 2012 roku w Galerii Handlowej "Port Rumia" odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych gdyńskiego hospicjum im. św.Wawrzyńca. Wolontariusze zebrali kwotę 5599,03 zł, która została przeznaczona na zakup drobnego sprzętu medycznego dla chorych objętych opieką hospicjum domowego i stacjonarnego. Stowarzyszenie Hospicjum im. św.Wawrzyńca w Gdyni składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom za chęć wsparcia tych, których los tak boleśnie doświadczył.


19 czerwca - wmurowanie kamienia węgielnego

We wtorek, 19 czerwca 2012 r. o godzinie 12.00 przy ulicy Dickmana w Gdyni odbyła się uroczystość podpisania Aktu Erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę domu hospicyjnego dla dzieci. W obecności wielu zaproszonych gości historyczny dokument podpisał Metropolita Gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek oraz Dyrektor Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca Ks. Grzegorz Miloch. Stacjonarne hospicjum dla dzieci będzie pierwsza tego typu placówką na Pomorzu. To wspólne dzieło Gminy Gdynia i Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca, powstające dzięki ofiarności bardzo wielu ludzi, przyjaciół Hospicjum.
Stacjonarne hospicjum to miejsce, w którym nieuleczalnie chore dzieci otrzymają fachową pomoc medyczną, ale również uśmiech i wiele życzliwości. Znajdą się w nim kolorowe pokoje dla dzieci, skrzydło dla młodzieży, pokoje dla rodziców, sala zabaw, sala komputerowa, pomieszczenia hydroterapii, salka kinowa, pokoje terapii zajęciowej i rehabilitacji. Przy hospicjum będą działały również poradnie wspierające rodziny chorych dzieci.
I choć wmurowanie kamienia węgielnego to pierwszy krok budowy, liczymy że dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu wszystkich życzliwych, uda się doprowadzić inwestycje do szybkiego finału. Tak, aby mogła pomagać chorym dzieciom. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w naszej galerii.


Podsumowanie finału Pól Nadziei 2012

W tym roku finał Pól Nadziei był wyjątkowy. W ten szczególny dzień, 22 kwietnia, trzy hospicja z Trójmiasta i jedno z Pucka wspólnie organizowały festyny oraz zbierały pieniądze na rzecz swoich podopiecznych. Nasze Stowarzyszenie zorganizowało festyn rodzinny pod patronatem Prezydenta Gdyni, Pana Wojciecha Szczurka, a gościny udzieliło Centrum Kultury i Rozrywki Gemini w Gdyni, za co dyrekcji Centrum serdecznie dziękujemy. Koncert poprowadzili Marek Niziołek (Radio Plus) oraz Zdzisław Januka (Radio Muza 80). Wystąpiły zespoły: Johny Roger, Smugglers, Formacja, Logan Route, zatańczyły cheerlederki z Cheerleders Asseco Prokom Gdynia oraz odbył się pokaz brazylijskiej sztuki walki - Abada Capoeira Gdynia. Podczas koncertu wręczyliśmy nagrody przedszkolakom, które wzięły udział w konkursie plastycznym "Świąteczna Kartka Wielkanocna". Dziękujemy dzieciom z Przedszkola nr 36 w Gdyni za wspaniały występ artystyczny, a za pyszne kulinaria podziękowania składamy Technikum Hotelarsko-Gastronomicznemu w Gdyni oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Leśnie.
Serdecznie dziękujemy Anicie Szumskiej (wystrój Gemini), Maćkowi Hornowskiemu (nagłośnienie), Jerzemu Kanikuła (drukarnia Contrast), Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni za przygotowanie wystroju, Piotrowi Pasternackiemu (filmowanie koncertu), Radosławowi Hałuniewicz (Sztaplarek.com.pl), Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu Eskulap (zabezpieczenie medyczne).
Tego dnia oprócz zabawy kwestowaliśmy we wszystkich parafiach w Gdyni, Rumi, Rewie, Pierwoszynie, Kosakowie, Chwaszczynie, Bojanie i Koleczkowie. W akcji wzięło udział 495 wolontariuszy. Przede wszystkim dziękujemy nauczycielom i uczniom ze szkół gimnazjalnych oraz licealnych, Klubowi Arka Gdynia, SI Arka Gdynia - rocznik 2000, Klubowi Sportowemu Iskra, wolontariuszom, przyjaciołom i pracownikom Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pracę, zaangażowanie i ofiarność. Są one wymownym znakiem przyjaźni i miłości wobec drugiego człowieka.
Na fotograficzną relację z festynu zapraszamy do naszej galerii.


9 czerwca 2012 - spotkanie wolontariuszy

Jak co roku, w podziękowaniu za pracę, uśmiech i każdą podarowaną chwilę na rzecz Hospicjum im. św. Wawrzyńca zorganizowaliśmy spotkanie przy grillu w ogrodzie plebanii przy parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Gdyni. Przy wspólnym stole miło upływał czas na rozmowach i wymianie doświadczeń z pracy na rzecz hospicjum. Zapraszamy do naszej galerii.


1 czerwca 2012 - "Wieczór marzeń w Zoo"

Dzieci będące pod opieką Ośrodka Opieki nad Osieroconymi zostały zaproszone do oliwskiego ogrodu zoologicznego na "Wieczór marzeń". Po powitaniu przez dyrektora Ogrodu, pana Michała Targowskiego dzieci zwiedziły mini-zoo, brały udział w wielu grach i zabawach. Miały również możliwość przejażdżki na prawdziwym szosowym motocyklu. Zakończeniem wizyty w gościnnym Zoo był wspólny posiłek - kiełbasa z grilla. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie! Zapraszamy do naszej galerii.


30-31 maja 2012 - "Projektor"

Z inicjatywy Szkolnego Samorządu VI LO w Gdyni oraz przy wsparciu i życzliwości Dyrekcji Szkoły w dniach 30 i 31 maja w gdyńskim klubie muzycznym "Ucho" odbyły się koncerty rockowe w ramach Gdyńskiego Przeglądu Zespołów Licealnych "Projektor". Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz z kwest podczas koncertów Organizatorzy przekazali na rzecz bieżących potrzeb naszego hospicjum. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i gest pełen serca i zrozumienia potrzeb nieuleczalnie chorych. Zapraszamy do naszej galerii.


30 i 31 maja 2012 - charytatywny festiwal "Projektor" w GdyniIV edycja Gdyńskiego Przeglądu Zespołów Licealnych "Projektor" odbędzie się 30 i 31 maja w klubie muzycznym "Ucho" w Gdyni. Organizatorzy i pomysłodawcy, uczniowie VI LO, Młodzieżowa Rada Miasta Gdynia i klub muzyczny Ucho postanowili podobnie jak w latach ubiegłych dochód z biletów wstępu przeznaczyć na budowę hospicjum dla dzieci w Gdyni. Podczas obydwu dni koncertowych zbierane będą również datki do puszki. Więcej informacji o "Projektorze" można znaleźć na http://www.facebook.com/events/278023542294760/
Organizatorom festiwalu serdecznie dziękujemy za charytatywną inicjatywę.


1, 2 i 3 czerwca - kwesta w Rumi

Od piątku do niedzieli, 1, 2 i 3 czerwca wolontariusze naszego hospicjum będą kwestować na terenie centrum handlowego "Port Rumia". Wszystkie zebrane do puszek datki zasilą konto budowy stacjonarnego hospicjum dla dzieci, tak bardzo potrzebnego w naszym regionie ośrodka. Serdecznie prosimy o wsparcie.


Wyniki konkursu plastycznego "Świąteczna Kartka Wielkanocna"Na konkurs nadesłano 182 prace wykonane przez dzieci z 20 gdyńskich przeszkoli: Przedszkole nr 25, Przedszkole nr 43 "Jantarek", Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 13, Przedszkole nr 15, Przedszkole nr 18, Przedszkole nr 19, Przedszkole nr 21, Przedszkole nr 24, Przedszkole nr 27, Przedszkole nr 28, Przedszkole nr 29, Przedszkole nr 35, Przedszkole nr 36, Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 47, Przedszkole nr 48, Przedszkole nr 49, Przedszkole nr 50, Przedszkole przy Parafii NMP

Równorzędne nagrody główne (z tych prac wykonaliśmy karty świąteczne):

Wiktoria Buławska lat 6 - Przedszkole nr 28 w Gdyni
Róża Grala lat 5,5 - Przedszkole nr 36 w Gdyni
Oliwia Klinkosz lat 5 - Przedszkole nr 28 w Gdyni
Kornelia Kucyk lat 6 - Przedszkole nr 49 w Gdyni
Marcel Makowski lat 7 - Przedszkole nr 35 "Pod Żaglami"
Karolina Pek lat 6 - Przedszkole nr 49 w Gdyni
Maja Rączkowska lat 6 - Przedszkole nr 35 "Pod Żaglami"
Dominika Rybicka lat 4 - Przedszkole nr 13 w Gdyni
Lilianna Zastawny lat 3,5 z mamą Karoliną - Przedszkole nr 24 w Gdyni
Wiktoria Zybała lat 7 - Przedszkole nr 35 "Pod Żaglami"

Prace wyróżnione:

Marta Nowik lat 6 - Przedszkole nr 49 w Gdyni
Dominika Toczek lat 6 - Przedszkole nr 29 w Gdyni
Piotr Gajek - Przedszkole nr 36 w Gdyni
Iga Stefaniak lat 6 - Przedszkole przy Parafii NMP w Gdyni
Zuzia Seroczyńska lat 5 - Przedszkole nr 21 w Gdyni
Marcelina Winiarska lat 4 - Przedszkole nr 43 "Jantarek" w Gdyni
Kajetan Szoka lat 5 - Przedszkole nr 28 w Gdyni
Karolina Oszoś lat 6 - Przedszkole nr 13 w Gdyni
Roksana Bochyńska lat 4 - Przedszkole nr 28 w Gdyni
Piotr Witkowski lat 4 - Przedszkole nr 49 w Gdyni
Jakub Leszczyński lat 6 - Przedszkole nr 48 w Gdyni


Wiosenna edycja Pól Nadziei - marzec 2012W marcu rozpoczęliśmy wiosenną edycję Pól Nadziei 2012. Na ulice Gdyni wyruszyli wolontariusze naszego hospicjum, którzy przeprowadzają zbiórkę datków do puszek, a ofiarodawcom wręczają żonkilowe broszki.
Finansowanie działalności Hospicjum im. św. Wawrzyńca opiera się także na ofiarności ludzi dobrej woli. Na pomocy tych, którym nie obcy jest los terminalnie chorych. Pozyskane środki zasilą również konto budowy Domu Hospicyjnego dla dzieci. Kulminacją wiosennej edycji Pól Nadziei będzie festyn rodzinny w gdyńskim centrum "Gemini", 22 kwietnia 2012, na który już teraz serdecznie zapraszamy. Bardzo prosimy o przychylność dla naszych kwestujących wolontariuszy oraz finansowe wsparcie, za które już teraz z góry dziękujemy!14 lutego 2012 - hospicjum w Radiu Gdańsk

We wtorek, 14 lutego o godzinie 22.05 na antenie Radia Gdańsk zostanie wyemitowany półgodzinny reportaż poświęcony Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni. Audycja ta to część cyklu pod tytułem "Sami sobie", autorstwa redaktora Dominika Sowy. Zapraszamy do słuchania!


15 lutego 2012 roku - szkolenie dla wolontariuszy

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zostać wolontariuszami hospicyjnymi, na szkolenie we środę 15 lutego o godzinie 17.00, które odbędzie się w hospicjum stacjonarnym w Gdynia-Oksywiu przy ulicy Dickmana 6.

Dodatkowych informacji może udzielić koordynator wolontariatu Justyna Cyman, tel. 501 769 915; e-mail: hospicjum.wolontariat@wp.pl


25 stycznia 2012 - jasełka w hospicjum

Gościliśmy w Domu Hospicyjnym grupę dzieci ze świetlicy szkolnej "Pod pajączkiem" ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni. Podopieczni hospicjum, wolontariusze i pracownicy obejrzeli w ich wykonaniu jasełka. Występy małych artystów wprowadziły wiele uśmiechu do naszego Domu Hospicyjnego, za co serdecznie dziękujemy!


6, 7 i 8 stycznia 2012 - Bożonarodzeniowe Koncerty Charytatywne

W ostatnich dniach gościli w Gdyni artyści ze Szwecji, związani z Polskim Związkiem Szerzenia Kultury w Malmö. To właśnie z ich inicjatywy w dniach 6,7 i 8 stycznia mogliśmy uczestniczyć we wspaniałych Bożonarodzeniowych Koncertach Charytatywnych w kościołach oo Redemptorystów, oo Franciszków i pw. Św. Andrzeja Boboli w Gdyni. Wszystkie datki zebrane podczas koncertów zostaną przeznaczone na budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni.
Kierownictwo artystyczne sprawowała Danuta Kapergren-Kapturowicz, wiceprezes Polskiego Związku Szerzenia Kultury w Malmö. Koncerty prowadził Piotr Szubarczyk. Zebrani w świątyniach wysłuchali kolęd śpiewanych po polsku, szwedzku i angielsku. W repertuarze były również znane utwory operowe i operetkowe. A wszystko to we wspaniałym wykonaniu sopranistki Aldony Orłowskiej i mezzosopranistki Viery Voroninej-Andersson, przy akompaniamencie Eugeniusza Poloka.
Jeszcze raz w imieniu naszych podopiecznych oraz słuchaczy koncertów serdecznie dziękujemy artystom za tą piękną inicjatywę. Zdjęcia z koncertów można zobaczyć w galerii.


29 grudnia 2011 roku - koncert charytatywny "Gest"

W Klubie Muzycznum "Ucho" w Gdyni odbył się Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny "Gest", z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Dyrekcji VI LO w Gdyni. Wystąpili: Crimson Splash, Blue Jay Way, Babiaki, The Gravity Is Fake i Bad Obsession. Całkowity dochód z biletów został przekazany na konto budowy stacjonarnego hospicjum dla dzieci. Wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu serdecznie dziękujemy, a w szczególności Tomaszowi Banaś, Danielowi Okrój i Mai Robaszkiewicz.19 grudnia 2011 roku - kolędy w hospicjum

Uczniowie z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni odwiedzili, wraz z Panią Beatą Cyckowską, hospicjum stacjonarne. Zagrali i zaśpiewali dla naszych podopiecznych, pielęgniarek, lekarzy, wolontariuszy i pracowników wspaniały koncert kolęd. Serdecznie dziękujemy!


17 grudnia 2011 roku - prezent od kibiców Arki Gdynia

To już 8 edycja akcji kibiców Arki Gdynia. W tym roku Żółto-Niebieski Mikołaj umilał czas i obdarował prezentami dzieci osierocone, które są pod opieką gdyńskiego i puckiego hospicjum. Nasze dzieci dzień rozpoczęły od pobytu w sopockim Aquaparku. Po szaleństwach w basenie konieczne było uzupełnienie energii w restauracji "Olimpijska 5", znajdującej się na stadionie Arki. A na koniec były odwiedziny Świętego Mikołaja z prezentami i słodyczami.
Dzięki Stowarzyszeniu Kibiców Gdyńskiej Arki dzieci mogły biegać po murawie stadionu i zaglądać w miejsca niedostępne dla kibiców.
Serdecznie dziękujemy za tą wspaniałą inicjatywę, dzięki której na wielu buziach uśmiech pozostawał przez długi czas.12 grudnia 2011 roku - świąteczne ozdoby dla hospicjum

Uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni-Dąbrowie przekazali własnoręcznie wykonane różnymi technikami świąteczne dekoracje, które są ozdobą wszystkich pokoi naszego hospicjum. Serdeczne podziękowanie dla Pani Marzeny Korzeniewskiej, która wspólnie z Samorządem Uczniowskim "Maluch" zorganizowała spotkanie, podczas którego uczniowie usłyszeli o specyfice pracy w hospicjum oraz o pracy wolontariuszy naszej placówki. Darem serca była także przekazana książka z myślami Ojca Świętego Jana Pawła II. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą współpracę, gdyż jest to najlepsza droga do kształtowania u dzieci wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka.Wigilia w hospicjum

Jak co roku do Wigilijnej Wieczerzy wspólnie zasiedli nasi podopieczni, ich bliscy oraz pracownicy i wolontariusze hospicjum. Zdjęcia z hospicyjnej Wigilii można obejrzeć w galerii.


IX Świąteczny Bazar Charytatywny

10 grudnia w Centrum Handlowym "Klif" w Gdyni odbył się IX Świąteczny Bazar Charytatywny, organizowany przez Grupę Charytatywną Św. Antoniego. Na bazarowym stoisku można było, między innymi, kupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Całkowity dochód został przekazany na budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni. Wszystkim zaangażowanym w organizację Świątecznego Bazaru Charytatywnego składamy serdeczne podziękowanie.


6 grudnia 2011 - odwiedziny św. Mikołaja

Odwiedziła nas w naszym domu hospicyjnym młodzież z Gimnazjum Katolickiego w Gdyni, która wcieliła się w role św. Mikołaja i Śnieżynek. Uczniowie obdarowali naszych podopiecznych, ich rodziny, pracowników oraz wolontariuszy hospicjum. Rozdawali słodkości i podzielili się uśmiechem i życzliwością. Serdecznie im dziękujemy za okazanie dobrego serca. Z pewnością na długo pozostanie ten mikołajkowy dzień w naszej pamięci.


4 grudnia 2011 - koncert "Grace Gospel Choir"

W gościnnych progach auli Kościoła pw. św. Józefa w Gdyni odbył się, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, charytatywny koncert chóru "Grace Gospel Choir". Już przy pierwszej pieśni wszyscy słuchacze dali się porwać radości i energii płynącej z muzyki gospel. I w tak wspaniałej atmosferze minęły trzy godziny! Po koncercie nasi wolontariusze zbierali datki, które w całości zasilą konto budowy stacjonarnego hospicjum dla dzieci.
listopad 2011 - Kalendarze Gdyńskiego Hospicjum w szkołach i przedszkolu

W gdyńskim Gimnazjum nr 17, 5 LO, 6 LO oraz w przedszkolunr 36 rozprowadzano Kalendarze Gdyńskiego Hospicjum. Całkowity dochód z datków za kalendarze zasili konto budowy stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni. Serdecznie dziękujemy za pomoc.


Kwesta na cmentarzach, 29 października - 2 listopada 2011

Po raz dwunasty ponad 500 wolontariuszy gdyńskiego hospicjum kwestowało na cmentarzach w Gdyni-Witominie, Kacku i Kosakowie. W tym roku po raz pierwszy kwestę przeprowadzono również na cmentarzu komunalnym w Rumi. W Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Witomińskim kwestowali znani Gdynianie, przyjaciele Hospicjum św. Wawrzyńca, z Prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem na czele. Zebrane pieniądze pomogą nam poprawić sprawowanie opieki nad terminalnie chorymi. Zasilą również konto budowy pierwszego na Pomorzu stacjonarnego hospicjum dla dzieci, najnowszego przedsięwzięcia Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca i miasta Gdyni. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i przyjaciołom hospicjum za przeprowadzenie kwesty. Dziękujemy ofiarodawcom, których datki bardzo pomogą w funkcjonowaniu gdyńskiego hospicjum. Zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy zdjęcia z kwesty.


3 października 2011 - koncert charytatywny Grzegorza Turnaua

W Teatrze Miejskim w Gdyni odbył się, w ramach akcji "Głosy Dla Hospicjów 2011", koncert Grzegorza Turnaua. Wypełniona po brzegi widownia uraczona została wspaniałym występem artysty, który zaprezentował wiele znanych od lat utworów, jak i tych z najnowszej płyty. Grzegorzowi Turnauowi na gitarze akompaniował Jacek Królik. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę pierwszego na Pomorzu stacjonarnego hospicjum dla dzieci. Po koncercie przed Teatrem rozpoczęliśmy nową edycję Gdyńskich Pól Nadziei 2012, o czym więcej tutaj. Zdjęcia z koncertu w naszej galerii.


Kalendarz Gdyńskiego Hospicjum na rok 2012

W przyszłym roku będziemy obchodzić jubileusz 25-lecia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Na ten rok wydaliśmy, wzorem lat ubiegłych, Kalendarz Gdyńskiego Hospicjum. Jako ilustracje posłużyły reprodukcje dzieł polskich marynistów ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Za ich udostępnienie jeszcze raz serdecznie dyrekcji Muzeum dziękujemy. Datki za ten kalendarz pomogą podopiecznym naszego hospicjum oraz wesprą budowę pierwszego na Pomorzu stacjonarnego hospicjum dla dzieci.
Kalendarz jest dostępny w Hospicjum Stacjonarnym w Gdyni-Oksywiu przy ul. Dickmana 6 oraz w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 26 (przy parafii NMP Królowej Polski). Serdecznie zapraszamy!


Nowa zakładka na naszej stronie - Wolontariat 55+

Dla osób w wieku powyżej 55 lat, chcących zostać wolontariuszami naszego hospicjum, utworzyliśmy nową zakładkę Wolontariat 55+. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Pozostałe informacje o wolontariacie w naszym hospicjum można znaleźć tutaj.


28 września 2011 - Szkolenie dla wolontariuszy

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie dla wolontariuszy, które rozpocznie się 28 września 2011 r. (środa) o godz. 17.00 w siedzibie hospicjum w Gdyni-Oksywiu, przy ulicy Dickmana 6. Pytania w sprawie szkolenia prosimy kierować do koordynatora wolontariatu - Justyny Cyman tel. 501-769-915 lub e-mail hospicjum.wolontariat@wp.pl


25 lipca 2011 - koncert charytatywny na rzecz budowy hospicjum dla dzieci

W Kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Gdyni - Obłużu, odbył się charytatywny koncert angielskiego chóru "Morriston Ladies Choir". Patronem wydarzenia był Prezydent Miasta Gdyni, a organizatorami Zespół Szkół nr 12 w Gdyni, Proboszcz Kościoła p. w. św. Andrzeja Boboli oraz Dyrektor Hospicjum im. św. Wawrzyńca. W trakcie koncertu wolontariusze hospicjum zbierali datki na rzecz budowy Gdyńskiego Hospicjum Dla Dzieci. Serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie!22 maja 2011 - Festyn rodzinny "Gdyńskie Pola Nadziei"

Już za nami...

Spotkaliśmy się pod Centrum Gemini w Gdyni w godzinach od 14.00 do 18.00. Patronat honorowy nad "Gdyńskimi Polami Nadziei" objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca poprzez "Pola Nadziei" propaguje idee ruchu hospicyjnego oraz zbiera fundusze na pomoc nieuleczalnie chorym, dla których opieka w hospicjum jest bezpłatna.

W programie festynu mogliśmy zobaczyć: koncerty muzyczne (gościliśmy zespoły "Double Trouble" i "Smile" z Kielna, "Blackout" z Gdyni oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni; jarmark "smaków i zapachów" (bochny świeżego chleba, swojski smalec, ogórki i słodkości: drożdżówka i inne), w którym Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Gdyni prezentowało i sprzedawało swoje wyroby. Stoisko loterii fantowej, w której każdy los wygrywał, przeżyło oblężenie!

W trakcie trwania festynu gościliśmy Pana Prezydenta Wojciecha Szczurka. Podczas swojego wystąpienia powiedział wiele ciepłych słów o Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Wręczył dyplomy i upominki młodzieży, która została wyróżniona w konkursie na plakat "Pól Nadziei". Pan Prezydent uczestniczył również w losowaniu nagrody głównej loterii: rocznego kursu języka angielskiego o wartości 1350 zł ufundowanej przez Szkołę Językową "Ambit". Wśród sprzedanych losów wylosowane zostały również 4 rejsy jachtem po Zatoce ufundowane przez Jacht Klub Morski "Gryf". Podczas trwania Festynu Rodzinnego można było odbyć podróż piętrowym "Żonkilowym Autobusem", w którym opłatę za przejazd stanowił datek do puszki na rzecz gdyńskiego Hospicjum im. św. Wawrzyńca.

Podziękowania, które nie mają końca...

Pomogli nam:

 • Centrum Gemini
 • Lech Dybowski i firma Disco Projekt
 • Centrum Kultury w Gdyni
 • Teatr Miejski w Gdyni
 • PKS Wejherowo
 • Zespół "Double Trouble" z Kielna
 • "Smile" Kielno
 • Zespół rockowy "Blackout"
 • Szkoła Językowa "Ambit" w Gdyni
 • Jacht Klub Morski "Gryf"
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Leśnie
 • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdyni
 • Firma NATA
 • Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
 • Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni
 • Przedszkole Samorządowe nr 36 w Gdyni
 • Marynarka Wojenna
 • Kasa Krajowa SKOK
 • Bohema Jazz Club
 • WBK

Wolontariusze i opiekunowie: Gimnazjum nr 10, nr 11, Zespół Szkół Katolickich, Uczniowski Klub Sportowy "Iskra" (specjalne podziękowania dla trenera Jarosława Marek) oraz wielu, wielu innych...

Imienne podziękowania dla: Zdzisława Januka (konferansjer), Magdy Traczyk, Piotra Kiełpińskiego (makijaże dziecięce), Lidki Kilińskiej, Beaty Sosnowskiej, Marii Fryśna, Bożeny Kustosik, Danuty Krygier (obsługa loterii), Kasi Nowakowskiej (autorka wylicytowanego tortu), Joanny Bożek (obsługa wolontariuszy), Joanny Jendraszewskiej, Adama Jendraszewskiego (wsparcie całości wydarzenia), Bogusławy Flisykowskiej i Anny Grzybowskiej wraz z uczniami (stoisko gastronomiczne)

Na fotograficzną relację zapraszamy do galerii.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcie w powiększeniu23 maja 2011 - Figurka Matki Bożej Słowa z Kibeho w Hospicjum im. św. Wawrzyńca

Matka Boża ukazywała się trzem dziewczynkom z rwandyjskiego miasteczka Kibeho od 28 listopada 1981 do 3 grudnia 1983 roku. Kościół rwandyjski zaakceptował te objawienia 29 czerwca 2001 roku. Maryja w Kibeho nazwała siebie "Nyina wa Jambo", co w miejscowym języku kirwanda znaczy "Matka Słowa". Jej orędzie, przekazywane w ciągu kolejnych objawień, to przede wszystkim wezwanie do skruchy i nawrócenia serc: "Okażcie skruchę, żałujcie, żałujcie!" "Nawróćcie się, kiedy jest jeszcze czas" - przekazywały wizjonerki. Wszystkie mówiły, że widziały Matkę Bożą płaczącą 15 sierpnia 1982 r. Tego dnia Maryja mówiła o szczególnym znaczeniu cierpienia. Powiedziała, że jest ono drogą, jaką trzeba pokonać, aby dojść do niebieskiej chwały: "Nikt nie dochodzi do Nieba bez cierpienia". Dodała, że cierpienie jest również środkiem wynagradzania za grzechy świata i uczestniczenia w cierpieniach Jezusa i Maryi dla zbawienia świata.

W poniedziałek 23 maja nasze hospicjum nawiedziła kopia figury Matki Bożej Słowa z Kibeho. O Objawieniach Maryjnych oraz o Sanktuarium w Kibeho opowiadał misjonarz z Rwandy, ks. Roman Rusinek SAC.Przedszkolaki dla hospicjum

Na zbliżający się finał "Gdyńskich Pół Nadziei" dzieci z przedszkola nr 36 w Gdyni przekazały zabawki, pluszaki i gry, które będzie można wylosować w loterii fantowej podczas festynu rodzinnego, 22 maja pod centrum Gemini w Gdyni. Dochód z loterii przeznaczony będzie na pomoc nieuleczalnie chorym, podopiecznym naszego hospicjum. Serdeczne podziękowania dla przedszkolaków oraz ich opiekunek, pani dyrektor Żanetty Gugała i nauczycielki pani Joanny Jendraszewskiej.24 kwietnia 2011 - Wielkanocne śniadanie w hospicjum

W Niedzielę Wielkanocną chorzy, ich rodziny, wolontariusze oraz pracownicy hospicjum zasiedli do wspólnego wielkanocnego śniadania. Po modlitwie życzenia złożył wszystkim obecnym dyrektor hospicjum, ksiądz Grzegorz Miloch.

20 kwietnia 2011 - papieski krzyż w naszym Hospicjum

Krzyż został wyrzeźbiony przez Stanisława Trafalskiego z małej bieszczadzkiej wioski Stefkowa. Podarował go swojej sparaliżowanej żonie, która w wieku 29 lat uległa poważnemu wypadkowi. Po latach małżonkowie przekazali krzyż udającym się do Watykanu pielgrzymom z ich parafii. I tak krucyfiks trafił jako dar do Ojca Świętego. Jan Paweł II przekazał go swojemu ówczesnemu drugiemu sekretarzowi, obecnemu arcybiskupowi Lwowa Mieczysławowi Mokrzyckiemu.
Aż nadszedł Wielki Piątek 2005 roku. Jan Paweł II z powodu choroby i braku sił nie mógł osobiście uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Modlił się więc w swojej kaplicy, obserwując w telewizorze transmisje Drogi Krzyżowej z Koloseum. Poprosił wówczas swego sekretarza o krzyż. Arcybiskup Mokrzycki podał Ojcu Świętemu właśnie ten, który przed laty powstał w wiosce Stefkowa... Chyba każdy z nas pamięta, jak Ojciec Święty, słaby i zniszczony chorobą, przyciska do piersi krzyż...
Po śmierci Jana Pawła II arcybiskup Mokrzycki przywiózł ten krzyż do Polski i przekazał parafii Kreczkowa, a następnie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. I stamtąd właśnie krzyż papieski wędruje po Polsce. W Wielką Środę był w naszym Hospicjum. Mogliśmy go adorować w hospicyjnej kaplicy. Ksiądz dyrektor Grzegorz Miloch błogosławił papieskim krzyżem wiernych zgromadzonych w kaplicy oraz chorych w ich pokojach. Pobłogosławił również miejsce, gdzie niebawem zacznie powstawać hospicjum dla dzieci.20 kwietnia 2011 w godzinach 13.30 - 15.00 (Wielka Środa) - Peregrynacja Krzyża Papieskiego

W Wielką Środę w naszym domu hospicyjnym o godzinie 13.30 powitamy Krzyż Papieski, który Ojciec Święty Jan Paweł II trzymał w swój ostatni Wielki Piątek podczas drogi krzyżowej w 2005 roku.18 kwietnia 2011 - konferencja prasowa na temat budowy hospicjum dla dzieci

W siedzibie naszego hospicjum odbyła się konferencja prasowa, na której Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek oraz dyrektor Hospicjum im. św.Wawrzyńca ksiądz Grzegorz Miloch przedstawili plany nowej inwestycji - budowy hospicjum dla dzieci.

Więcej informacji prosimy szukać tutaj.17 kwietnia 2011 - Malowanie wielkanocnych zajączków

W minioną niedzielę w kawiarni Minga przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni dzieci malowały figurki wielkanocnych zajączków. Tak upiększone już nie szaraki będzie można kupić, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz naszego Hospicjum św. Wawrzyńca.13 kwietnia 2011 - Szkolenie dla wolontariuszy

Zapraszamy na ostatnie już, przed okresem wakacyjnym, szkolenie dla przyszłych wolontariuszy hospicyjnych. Szkolenie obejmuje 7 spotkań - 4 teoretyczne i 3 praktyczne. Spotkania będą w kolejne środy od godz. 17.00 do 19.00. Ukończenie szkolenia w pełni upoważnia do pracy wolontarystycznej na terenie naszego Hospicjum. Program szkolenia jest dostępny tutaj.
Serdecznie zapraszamy.
W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Koordynator wolontariatu: Beata Kosecka-Pociecha, tel. 58 665 66 55, e-mail: beata.pociecha@wp.plKonkurs na projekt plakatu - czekamy na prace do 24 kwietnia 2011

Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni serdecznie zaprasza młodzież od 13-go roku życia oraz dorosłych do udziału w Konkursie na Plakat "Pola Nadziei" organizowanym przez Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Pola Nadziei to coroczna kampania przypominająca nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbieramy fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Opieka ta jest udzielana chorym bezpłatnie. Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.
Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w Konkursie. Główna wygrana w konkursie to Grand Prix, której laureat zostanie nagrodzony wydrukiem plakatów promujących edycje (finał 2011 i 2012) gdyńskiej akcji "POLA NADZIEI" (zgodnie z projektem) oraz nagrodą rzeczową. Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu wizerunku zewnętrznego naszego Hospicjum. Regulamin konkursu można znaleźć tutaj.11 lutego 2011 - Światowy Dzień Chorego

Dowartościowanie cierpienia i uwrażliwienie na problemy chorych przyświeca Światowemu Dniu Chorych, obchodzonemu po raz 19. w Kościele katolickim. Ustanowił go Ojciec Święty Jan Paweł II 13 maja 1992 roku, w 75 rocznicę Objawień Fatimskich i 11 rocznicę zamachu na Jego życie.

Każdego roku Jan Paweł II przygotowywał orędzie na ten Dzień. Benedykt XVI kontynuuje ten zwyczaj. W tegorocznym orędziu, zatytułowanym "Krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni", papież przypomina, że Bóg odpowiada na cierpienie człowieka współcierpieniem. Zachęca też młodych do wolontariatu.

Pod opieką naszego Hospicjum w ubiegłym roku było ponad 1200 chorych. W Hospicjum Stacjonarnym przebywało 318 chorych, a opieką domową obejmowaliśmy 784 chorych. Z opieki ambulatoryjnej i działającej w ramach Hospicjum Poradni Medycyny Paliatywnej skorzystało 120 chorych. Również Ośrodek Opieki nad Osieroconymi sprawował opiekę nad 20 dzieci osieroconych. Kursy połączone z zajęciami praktycznymi ukończyło 147 wolontariuszy.9 lutego 2011 - Szkolenie dla wolontariuszy

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl szkolenia dla wolontariuszy hospicyjnych. Spotkanie odbędzie się w środę 9 lutego 2011 roku o godzinie 17.00 w hospicjum przy ulicy Dickmana 6 w Gdyni-Oksywiu. Program szkolenia można pobrać tutaj.

Koordynator wolontariatu: Beata Kosecka-Pociecha, tel. 58 665 66 55, e-mail: beata.pociecha@wp.pl19 stycznia 2011 - kolędy w hospicjum

Naszymi gośćmi były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bojanie, które zaprezentowały pacjentom hospicjum, pracownikom oraz wolontariuszom koncert kolęd i bożonarodzeniowych piosenek. Bardzo dziękujemy za miłą wizytę!6 stycznia 2011 - Spotkanie opłatkowe

Po mszy św. w hospicyjnej kaplicy w dniu uroczystości Objawienia Pańskiego odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Pracownicy, wolontariusze i przyjaciele hospicjum spotkali się przy wspólnym stole, dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii.Koncert kolęd

W sobotę 8 stycznia 2011 roku nasze hospicjum gościło działający przy parafii pw. Św. Wojciecha z Kielna zespół "Homo Homini". Nasi pacjenci wysłuchali wielu kolęd oraz współczesnych utworów o tematyce bożonarodzeniowej. Serdecznie dziękujemy za występ! Zdjęcia z koncertu w naszej galerii.

http://www.youtube.com/watch?v=dFvfetrNBb4Wigilia w Hospicjum

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia wraz z chorymi i ich bliskimi spotkali się pracownicy i wolontariusze naszego hospicjum. Zdjęcia z Wigilijnej Wieczerzy można obejrzeć w galerii.28 grudnia 2010

W Gdyńskiej Kolegiacie przy ulicy Świętojańskiej odprawiono Mszę świętą o spokój dusz zmarłych pacjentów gdyńskiego Hospicjum. Po mszy wysłuchano działającego przy ZNP w Gdyni chóru "Sonata".Kolędy w hospicjum

Sobota 18 grudnia była dniem miłych odwiedzin. Nasze hospicjum gościło dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, działającej przy Zespole Szkół nr 5 w Gdyni. Uczniowie z klas I-III zaprezentowali naszym pacjentom oraz dzieciom z Ośrodka dla Osieroconych przedstawienie "Czerwony Kapturek". Był również występ muzyczny, wspólne śpiewanie kolęd i słodki poczęstunek. Po koncercie odbyło się świąteczne spotkanie dla dzieci z Ośrodka dla Osieroconych. Zapraszamy do naszej galerii ze zdjęciami z sobotniego spotkania.12 grudnia 2010 roku - "Krasnoludki" w hospicjum

Po mszy w hospicyjnej kaplicy dla naszych pacjentów z koncertem kolęd wystąpiły dzieci z zespołu "Krôsniãta" ("Krasnoludki") ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni. Występ prowadzonego przez Pana Zygmunta Rompe zespołu sprawił pacjentom hospicjum i ich rodzinom ogromną przyjemność.12 grudnia 2010 roku - Dzień Wolontariusza

Dzień Wolontariusza świętowaliśmy w Centrum Kultury w Małym Kacku. Na początku dla wszystkich gości wystąpili uczniowie Gdyńskiej Szkoły Muzycznej. Po występie grupa wolontariuszy gdyńskiego hospicjum otrzymała wyróżnienia. Były dyplomy i drobne upominki. I rodzinne zdjęcie. Choć nie wszyscy nasi wolontariusze zostali wyróżnieni na scenie, to wszystkim za ich pracę i pomoc ludziom nieuleczalnie chorym podziękował dyrektor gdyńskiego hospicjum, ksiądz Grzegorz Miloch. W imieniu Prezydenta Miasta Gdyni, Pana Wojciecha Szczurka wolontariuszom podziękował również Pan Bartosz Bartoszewicz, Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych.

Na zakończenie miłego spotkania był słodki poczęstunek i koncert zespołu "Sweet Bitter & Sour".

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom gdyńskiego hospicjum i składamy im najlepsze życzenia z okazji Ich święta. Dziękujemy również młodym muzykom za uświetnienie spotkania, a właścicielowi gdyńskiej cukierni "Delicje" za słodkie pyszności. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w naszej galerii.4-5 XII 2010 roku - bazar charytatywny

Działająca przy parafii Matki Boskiej Bolesnej w Gdyni Orłowie Grupa Charytatywna św. Antoniego zorganizowała po raz kolejny bazar charytatywny. Dochód ze sprzedaży ręcznie robionych świątecznych dekoracji przeznaczony został między innymi na potrzeby naszego Hospicjum, które otrzymało 3 000 złotych. Serdecznie dziękujemy!Dzień WolontariuszaGdyńskie szkoły wspierają hospicjum

Uczniowie Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektrycznych w Gdyni wspomagają nasze hospicjum od początku jego powstania. W tym roku uczniowie klasy IV A-EL, wraz ze swoją wychowawczynią, polonistką Panią Łucją Gzela, organizują szkolną świąteczną zbiórkę dla gdyńskiego hospicjum.

Również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 z Gdyni chcą pomóc hospicjum. Pod kierunkiem nauczycielki, Pani Iwony Klimowicz przeprowadzą w szkole zbiórkę darów dla hospicjum.

Bardzo dziękujemy za te szlachetne inicjatywy.24 listopada 2010 roku - szkolenie dla wolontariuszy

Serdecznie zapraszamy na kolejny, nowy cykl szkoleń dla wolontariuszy hospicyjnych. Spotkanie odbędzie się w środę 24 listopada 2010 roku o godzinie 17.00 w hospicjum przy ulicy Dickmana 6 w Gdyni-Oksywiu.

Koordynator wolontariatu: Beata Kosecka-Pociecha, tel. 58 665 66 55,

e-mail: beata.pociecha@wp.pl
Kwesta na gdyńskich cmentarzach, 30 października - 2 listopada 2010 roku

Jak co roku na trzech cmentarzach komunalnych w Gdyni odbyła się kwesta na rzecz gdyńskiego hospicjum. Wolontariusze kwestowali na cmentarzach w Gdyni-Witominie, Kacku i Kosakowie. W dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada na cmentarzu witomińskim wolontariuszy wspomagali również znani Gdynianie, przyjaciele hospicjum zarazem, z Panem prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, przyjaciołom hospicjum, a przede wszystkim darczyńcom za wsparcie naszego gdyńskiego hospicjum. Jesteśmy jedyną tego typu placówką w Gdyni, obejmujemy opieką chorych z naszego miasta, Rumi i okolic. Uzyskane podczas kwesty pieniądze pomogą nam poprawić sprawowanie opieki nad terminalnie chorymi. Umożliwią zakup leków, sprzętu medycznego oraz modernizację hospicjum. Jeszcze raz wszystkim życzliwym naszemu hospicjum serdecznie dziękujemy! Zdjęcia z kwesty w naszej galerii. Zapraszamy!

Troche statystyki:
- kwesta odbywała się od 30 października do 2 listopada na trzech gdyńskich cmentarzach
- uczestniczyło w niej 450 wolontariuszy
- zebrano 90.961, 39 złotychPola Nadziei - sadzenie żonkili 17 października 2010 roku

W ramach akcji Pola Nadziei, 17 października sadziliśmy przy muszli koncertowej na placu Grunwaldzkim w Gdyni cebulki żonkili. Pomimo chłodnej, choć słonecznej pogody dla przybyłych wystąpił dziecięcy zespół "Dębogórskie Kwiatki" z Dębogórza. Wspaniałe dzieci zaprezentowały swój wokalno-taneczny program, a chętni mogli posadzić zakupione u wolontariuszy cebulki na żonkilowym polu. Na wiosnę z posadzonych cebulek wyrosną przepiękne żonkile, symbol nadziei i ruchu hospicyjnego. Wszystkim uczestniczącym w rozpoczęciu Pól Nadziei na rok 2011 bardzo dziękujemy. Zdjęcia z dziecięcych występów i sadzenia żonkili w naszej galerii.22.09.2010 Szkolenie dla wolontariuszy

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl szkoleń dla wolontariuszy hospicyjnych, który odbędzie się w środę 22 września 2010 r. o godz. 17.00 w siedzibie hospicjum na Oksywiu przy ul. Dickmana 6.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 58 661 55 52Szkolenia dla wolontariuszy

Pragniemy poinformować, że na okres letnich wakacji szkolnych zawieszone zostają szkolenia dla wolontariuszy. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o kontakt we wrześniu pod numerem 58 661 55 52.22.06.2010

Uczniowie z Koła Teatralnego "Prosto z Mostów" przy Szkole Podstawowej w Mostach po raz kolejny zagościli w hospicjum, wystawiając spektakl pt. "Las i jego mieszkańcy". Występ przygotowały Pani Teresa Jachimowska oraz Pani Anna Klimczyk. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie klas I a, I b, II b i III a. Serdecznie dziękujemy!31.05.2010 Dzień Dziecka w Hospicjum

Z okazji Dnia Dziecka pracownicy firmy Doradca Consultants Ltd. przygotowali dla dzieci z Ośrodka dla Osieroconych paczki z prezentami, które wręczyli na uroczystym spotkaniu przy kawie, cieście i muzyce. Pomimo ponurej pogody za oknem, uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.Konkurs Plastyczny "Żonkilowy Sztandar"

W maju dzieci z siedmiu gdyńskich przedszkoli wzięły udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszy żonkilowy sztandar. Wszystkie prace grupowe otrzymały wyróżnienie, prace indywidualne zaś uhonorowaliśmy specjalnymi nagrodami. Gratulujemy młodym talentu i zapraszamy do obejrzenia prac w naszej galerii.2-3.06.2010 Spektakl "Brat Naszego Boga"

W ramach tegorocznej edycji Pól Nadziei pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na spektakl przygotowany przez krakowskie stowarzyszenie "Scena Molier" według dramatu Karola Wojtyły "Brat Naszego Boga". Adaptacją i reżyserią zajął się Artur Dziurman, angażując oprócz aktorów osoby niewidome i niedowidzące. Spektakl zostanie wystawiony 2 czerwca o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Kacku (ul. Łowicka 51) oraz 3 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Antoniego Paderewskiego na Wzgórzu św. Maksymiliana (kiedyś kościół OO. Franciszkanów).Kwiecień-maj

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kwestach na rzecz Hospicjum Św. Wawrzyńca, które w ramach Pól Nadziei 2010 prowadzili nasi wolontariusze przy gdyńskich kościołach, supermarketach i wybranych stacjach benzynowych. Każdego dobroczyńcę wynagrodziliśmy żonkilową broszką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Wypełnienie PIT-u za przekazanie 1%

Pragniemy przypomnieć, że nasze Hospicjum oferuje wypełnienie całego PIT-u wszystkim tym, którzy zdecydują się przekazać na jego rzecz 1% podatku. Dziękujemy za tę nieocenioną pomoc.Spotkanie grupy wsparcia

Jak w każdy ostatni wtorek miesiąca, po Mszy św. za spokój dusz pacjentów naszego Hospicjum o godz. 18.00 w kolegiacie NMP odbyły się zajęcia grupy wsparcia dla przeżywających żałobę.14.04.2010 Szkolenie dla wolontariuszy

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dla wolontariuszy hospicyjnych, które odbędzie się w środę 14 kwietnia 2010 r. na Oksywiu przy ul. Dickmana 6.
Więcej informacji dostępnych u Izabeli Sadowskiej pod numerem telefonu:
058 661 55 52 lub 0 510 082 250.11.04.2010 Inauguracja Pól Nadziei 2010

Uroczystą mszą św. w kościele Michała Archanioła na Oksywiu zainaugurowaliśmy wiosenną edycję Pól Nadziei 2010.Życzenia Wielkanocne 2010

Niech Ten , który własną mocą opuścił grób,
udzieli Nam niegasnącej wiary, nadziei i miłości.

Niech prawda o zwycięstwie życia nad śmiercią
towarzyszy nam dziś i jutro.

W blasku Zmartwychwstałego Jezusa przesyłamy
wszystkim Przyjaciołom i Dobroczyńcom naszego Hospicjum
najserdeczniejsze życzenia świąteczne.14.03.2010

O godz. 16.00 w auli Akademii Marynarki Wojennej przy ul. Śmidowicza w Gdyni-Oksywiu miał miejsce koncert duetu akordeonowego Armonica Orfeo, po którym odbyła się kwesta na rzecz hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.28.01.2010

Uczniowie z Koła Teatralnego "Prosto z Mostów" przy Szkole Podstawowej w Mostach wystawili w hospicjum Jasełka. Dzieci występowały m.in. w Żelistrzewie na powiatowym przeglądzie Zespołów Kolędniczych, na którym zajęły III miejsce. Organizatorką imprezy była Pani Dorota Bladowska. Fantastyczny występ przygotowały Pani Teresa Jachimowska oraz Pani Anna Klimczyk.27.01.2010

W hospicjum odbył się koncert kolęd w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bojanie. Opiekunką dzieci była Pani Danuta Mostrąg. Słuchacze nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.03.01.2010

Chór Cantata z parafii Św. Michała Archanioła na Oksywiu dał w hospicjum pamiętny koncert kolęd."Dzwonek Nadziei" aukcja charytatywna Dr Ewy Sikory.

W oczekiwaniu na piękny czas Świąt Bożego Narodzenia , w naszych sercach rodzi się coraz większa radość ze spotkania z Chrystusem. Pragniemy podzielić się tą radością z naszymi bliskimi czyniąc dobro, obdarowując upominkami.

Piękną inicjatywą była akcja dr Ewy Sikory "Dzwonek Nadziei". Pani Ewa wykorzystując swoją pasję przygotowała aukcję własnych prac, z których dochód przeznaczony został na rzecz podopiecznych naszego hospicjum.
Dziękujemy Ci Dr Ewo.

Zobacz więcej....


Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca

ul. Dickmana 6,
81-109 Gdynia
tel. 58 665 66 55
e-mail: hospicjum.gdynia@wp.pl

Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000044542   
NIP 586-17-96-546
Punkt Hospicyjny (przy kościele NMP)
Gdynia, ul. Armii Krajowej 26
od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00

Hospicjum Stacjonarne
ul. Dickmana 6, 81-109 Gdynia
tel. 58 665 66 55, 58 661 55 52

Dom Hospicyjny dla Dzieci "Bursztynowa Przystań"
81-109 Gdynia, ul. Dickmana 7
tel. 58 660 86 20 - portiernia
tel. 58 660 86 22 - pokój pielęgniarek

KONTO BANKOWE: PEKAO S.A. II O/GDYNIA 75 1240 3510 1111 0000 4318 2794
© 2004 Hosting i wykonanie Artnet Do góry strony